TARGI EISENWARENMESSE NIE ODBĘDĄ SIĘ W 2021 R.

Koelnmesse poinformowało o odwołaniu targów EISENWARENMESSE w 2021 r. z powodu pandemii koronawirusa. Odbędą się one w Kolonii dopiero w dniach 6-9 marca 2022 r.

Nowa koncepcja hybrydowa targów EISENWARENMESSE otrzymała bardzo pozytywne opinie na europejskiej konferencji prasowej, która w Kolonii odbyła się pod koniec października br. Jednakże ze względu na dynamiczną sytuację związaną z pandemią i ograniczeniami w podróżach międzynarodowych większość wystawców ostatecznie zdecydowała się nie uczestniczyć w tych targach. Nawet kompleksowa koncepcja higieny i bezpieczeństwa #B-SAFE4biznesu opracowana specjalnie dla organizacji targów zgodnej zasadami ochrony przed koronawirusem nie przekonała firm z szeroko rozumianej branży metalowej do wzięcia udziału w EISENWARENMESSE

2021. Dlatego po konsultacjach z stowarzyszeniami branżowymi i stałymi wystawcami tych targów z powodu pandemii Koelnmesse zdecydowało się odwołać EISENWARENMESSE w formule hybrydowej, zaplanowane na 21-24 lutego 2021 r.
Szczerze ubolewamy nad koniecznością podjęcia tej decyzji. Byliśmy dobrze przygotowani i wierzyliśmy, że wiele rzeczy będzie możliwych dzięki naszemu hybrydowemu formatowi targów. Czysto cyfrowy format nie zastąpi nowego, hybrydowego podejścia, ponieważ w centrum uwagi EISENWARENMESSE (International Hardware Fair Cologne) jest fizyczna obecność wystawców, którzy dodatkowo mogą wykorzystać ofertę i możliwości platformy cyfrowej EISENWARENMESSE@home. Jednak dzięki dużemu zaangażowaniu branży metalowej z optymizmem i odnowioną energią oczekujemy na to wydarzenie w 2022 roku – stwierdziła Catja Caspary, wiceprezes Koelnmesse.
Natomiast Matthias Becker, dyrektor EISENWARENMESSE – International Hardware Fair w Kolonii, uzupełnił wypowiedź Catji Caspary, mówiąc: – Ważną, unikalną zaletą tych targów jest wysoki poziom ich umiędzynarodowienia zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających oraz innowacyjny zakres tematyczny. Jednakże w związku z ciągłym wzrostem pandemii na całym świecie i związanym z tym zamknięciem gospodarek nie mogliśmy zagwarantować wystarczająco dużego udziału w kolońskiej imprezie międzynarodowych wystawców i zwiedzających.


Decyzja o odwołaniu była również bardzo trudna dla Rady Doradczej EISENWARENMESSE – Jesteśmy przekonani, że branża potrzebuje tych targów, aby móc skutecznie prowadzić działalność w dłuższej perspektywie – powiedział Wolfgang J. Kirchhoff, przewodniczący Rady Doradczej EISENWARENMESSE i dyrektor zarządzający Witte Tools. – Nadal jesteśmy pozytywnie nastawieni do przyszłości i ze szczególną radością oczekujemy 2022 roku. Wtedy branża będzie mogła rozpocząć kolejny rok działalności osobistym uczestnictwem w kolońskim EISENWARENMESSE.
Na 2022 rok z niecierpliwością oczekuje też Stefan Horst, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Narzędzi (FWI). – Niemcy jako największy producent narzędzi w Europie potrzebują EISENWARENMESSE w Kolonii jako swoich wiodących targów. Planowana ich koncepcja jest możliwa do realizacji dopiero w 2022 r. – powiedział Stefan Horst . – Zrobimy więc wszystko, aby wraz z Koelnmesse stworzyć silne i innowacyjne EISENWARENMESSE 2022.
I rzeczywiście jest na co czekać – od 6 do 9 marca 2022 r. zostanie zrealizowany nowy, hybrydowy format targów o zwiększonym międzynarodowym zasięgu. Będzie on także wzbogacony atrakcyjnym programem imprez i platform tematycznych, takich jak e-commerce, przełomowe rozwiązania i strategie dla biznesu, systemy sklepowe, ERP, hosting, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek itp.

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments