Targi EISENWARENMESSE już 25 września

Po 2 latach przesunięć terminów z powodu pandemii targi EISENWARENMESSE w Kolonii znowu otworzą swoje hale dla międzynarodowej publiczności.

Przegląd rynku po pandemii

Na EISENWARENMESSE (International Hardware Fair) – Międzynarodowych Targach Artykułów i Sprzętu Metalowego – które odbędą się w dniach 25-28 września 2022 r., silnie reprezentowani będą niemieccy i europejscy dostawcy, jak też pochodzący spoza Europy. W czasach, gdy łańcuchy dostaw odbudowują się, EISENWARENMESSE jest doskonałym miejscem do znalezienia nowych partnerów biznesowych. Targi uzupełnia platforma EISENWARENMESSE @home, która oferuje możliwości nawiązywania kontaktów poprzez internet z dostawcami nieobecnymi na imprezie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak do tej pory kształtuje

się impreza. Było kilka odwołań, ale widzimy również głębokie zmiany na rynku europejskim, takie jak ogromny wzrost powierzchni wystawienniczej dla Turcji, Niemiec, Europy Południowej i Wschodniej oraz Holandii. W przypadku Indii poziom rezerwacji jest również stabilny. Wszystkie segmenty targowe będą reprezentowane na kolońskich halach w oczekiwanej przez zwiedzających jakości – poinformował Matthias Becker, dyrektor EISENWARENMESSE.

Tegoroczne EISENWARENMESSE w przypadku branży narzędziowej i metalowej oraz pokrewnych, jak przewiduje się, umożliwią uzyskanie w miarę kompletnego przeglądu rynku światowego i odnowienie kontaktów osobistych z partnerami biznesowymi. – Kupujący i przedstawiciele handlowi już cieszą się z tego wydarzenia, szczególnie że ma ono silne wsparcie ze strony głównych stowarzyszeń branżowych, takich jak: EDRA/GHIN, BHB, BME i ZHH. Jako Koelnmesse, organizator EISENWARENMESSE, odnotowaliśmy także na innym imprezach targowych, które ponownie uruchomiliśmy po pandemii, liczną obecność gości targowych o dużych kompetencjach decyzyjnych. We wszystkich branżach widzimy, że osoby, które przychodzą na nasze targi, mają bardzo jasne cele i dużą siłę decyzyjną – powiedział Matthias Becker.

Europäische Fachpressekonferenz, v.l.n.r.: Matthias Becker, Director EISENWARENMESSE, Magnus Ekbäck, Vice President Business Development, Sandvic Coromant, Tania Higgins, Moderatorin, J. Wolfgang Kirchhoff, Vorsitzender Fachbeirat EISENWARENMESSE, Fotografiska, Stockholm

Cyfryzacja i jej nowe możliwości

W 2022 r. z powodu trwających ograniczeń w podróżowaniu wiele firm z krajów azjatyckich musiało odwołać przyjazd swojej reprezentacji targowej. Jeśli jednak będzie to możliwe, wyślą one swoje produkty i będą polegać na europejskich przedstawicielach lub pochodzących z innych kontynentów. Firmy te mogą także wybrać hybrydową opcję prezentacji swojej oferty na EISENWARENMESSE przez personel obsługujący stoisko targowe w sposób zdalny (cyfrowy). Produkty będą więc dostępne na stoisku w Kolonii, natomiast jego obsługa będzie wirtualna.
Koelnmesse znalazło również nowe rozwiązanie dla zwiedzających, którzy nie mogą uczestniczyć w targach. Osoby te mogą zarezerwować „Skautów Targowych”, którzy są ekspertami branżowymi. „Skaut” zabiera zwiedzającego na wirtualną wycieczkę po terenie targów, mając odpowiednie wyposażenie techniczne, lub ogląda produkty na podstawie wstępnego briefingu i prowadzi rozmowy z kontrahentami zgodnie z wytycznymi zleceniodawcy. Dzięki wdrożeniu tych rozwiązań EISENWARENMESSE staną się prawdziwie hybrydowym wydarzeniem nie tylko z powodu utworzenia platformy EISENWARENMESSE @home. Choć oferuje ona opcję oglądania pominiętych wydarzeń na żądanie, prawdziwym jej sercem jest networking – zwłaszcza Discovery Graph, który sugeruje kontakty na podstawie indywidualnych profili. Od 1 sierpnia wystawcy będą mogli zarządzać swoimi profilami na EISENWARENMESSE @home, a od 12 września odwiedzający będą mieli dostęp do platformy, w tym również po zakupie biletów.

Strefa eCommerce całkowicie zarezerwowana

Najważniejszym punktem EISENWARENMESSE 2022 będzie długo planowana, a teraz zrealizowana strefa eCommerce, której kuratorem został Michael Atug, gwiazda cyfryzacji. Wystawa, poświęcona wszystkim systemom sklepowym, ERP, płatnościom elektronicznym, hostingowi i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, odbędzie się 27 i 28 września 2022 r. podczas EISENWARENMESSE i jest już całkowicie zarezerwowana dla ponad 30 dostawców. eBay, Facebook, DHL, Shopware i inni będą na niej obecni – to więc obowiązkowy punkt dla każdego, kto jest zainteresowany digitalizacją branży narzędziowej i metalowej.

W 2022 roku EISEN Award powered by ZHH będzie wręczana na żywo. EISENWARENMESSE oraz Zentralverband Hartwarenhandel e.V. (ZHH)

ponownie postawiły sobie za cel znalezienie wybitnych wynalazków w kategoriach innowacyjności, wzornictwa/ergonomii i zrównoważonego rozwoju. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni pierwszego dnia EISENWARENMESSE o godzinie 10:00 w EISENforum. Termin zgłoszeń produktów dla wystawców upływa 2 września 2022 r.

opr. HB (mat.Koelnmesse)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments