Targi BHP 2011

W dniach 15–17 marca w Katowicach odbyły się 15. Jubileuszowe Targi Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej BHP 2011. Trzydniowa Impreza stała się okazją do spotkania przedstawicieli branży BHP i PPOŻ.

Swoją ofertę zaprezentowało 46 wystawców z Austrii, Danii, Tajwanu i Polski. 1500 profesjonalistów miało okazję zapoznać się z kompleksową ofertą dostępną na rynku w zakresie ochrony indywidualnej i zbiorowej pracowników, monitoringu środowiska pracy i oznakowania BHP i PPOŻ., firm szkoleniowych z zakresu m.in. udzielania pierwszej pomocy i prac na wysokości oraz wydawnictw branżowych.

Targom towarzyszył blok konferencyjny, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli sektora BHP. W pierwszym dniu odbyła się konferencja szkoleniowa pt. „Bezpieczna praca na wysokości” zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służb BHP, Organizację Techników Dostępu Linowego ODTL i Totem Safety. Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach przygotowała konferencję naukowo-techniczną pt. „Czynniki szkodliwe w środowisku pracy – sprzęt i metody monitoringu”. Natomiast na zakończenie targów odbyła się konferencja panelowa „Kierunek, Bezpieczna praca, Stop wypadkom, Mniej zagrożeń, Na wszelki wypadek” przygotowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Ponadto w trakcie trwania targów Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadziło pokazy udzielania pierwszej pomocy, a Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego SA – prezentacje i pokazy zastosowań specjalistycznego sprzętu ratowniczego wykorzystywanego przez ratowników do akcji zawałowych i podwodnych.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments