TARCZE PILARSKIE GLOBUS DO ELEKTRONARZĘDZI AKUMULATOROWYCH

Globus wprowadza na rynek tarcze specjalnie przeznaczone do pilarek akumulatorowych oznaczone jako AKU1, AKU2 i AKU3. Mniejsze opory skrawania, wysoka dokładność wykonania oraz jakość pracy to podstawowe cechy tych narzędzi.

 

Konstruktorzy małych pilarek tarczowych o zasilaniu akumulatorowym koncentrują swoje wysiłki na uniwersalności zastosowań tych maszyn oraz na jak najdłuższym czasie pracy na jednym ładowaniu baterii. Dobrze dobrane tarcze do takich pilarek mogą znacznie pomóc w praktycznej realizacji tych założeń. Przykładem może być seria trzech rodzajów tarcz marki Globus wprowadzanych właśnie na rynek. Zmniejszenie oporów skrawania uzyskano dzięki pocienieniu rzazu tarcz oraz podwyższeniu sztywności ich korpusu. Dzięki tym zabiegom napęd pilarki, w

której zastosujemy nowe tarcze Globusa, będzie mniej obciążony, zaś przecinanie materiału będzie bardziej równomierne i efektywne zarówno pod względem wydajności, jak też jakości.

PS674-0165-0002_AKU1_Piąa HM_165x16x1,8x1,2x56z_GS10_foto 01_Cecha

Tarcze Globus HM serii AKU1

Są to narzędzia z zębami wykonanymi z węglików spiekanych, które gwarantują długą żywotność oraz wielokrotne ostrzenie. W procesie produkcyjnym ostrzenie jest realizowane na sterowanych numerycznie ostrzarkach CNC z zachowaniem określonych parametrów pracy ściernicy i zapewnia bardzo ostre krawędzie zębów. Szerokość rzazu tarcz Globus serii AKU1 jest zmniejszona w stosunku do tarcz przeznaczonych do elektronarzędzi zasilanych sieciowo i wynosi 1,8 mm. Dysk tarczy wykonany jest z wysokogatunkowej stali ulepszonej termicznie, co gwarantuje równomierną twardość powierzchni oraz wysoką sztywność narzędzia. Prezentowane tarcze dostępne są w pięciu wariantach dopasowanych do wielu modeli bezprzewodowych pilarek popularnych na rynku. Ich średnice zewnętrzne wynoszą od 140, 160 i 165 mm, średnice otworów do mocowania – 16 oraz 20 mm, zaś liczba zębów – 24, 48 oraz 56. Tarcze Globus serii AKU1 przeznaczone są do wzdłużnego i poprzecznego cięcia drewna oraz dokładnego cięcia materiałów drewnopochodnych. W zależności od modelu pilarki, do której zamontujemy tarczę AKU1, możemy uzyskać zakres cięcia maksymalnie do 55 mm.

FP110-0085-0007_AKU2_Frez HSS_85x15x1,0x80z_A_DIN_foto 01_Cecha

Tarcze Globus HSS serii AKU2

Oznaczono je indeksem FP110. To bardzo uniwersalne tarcze przeznaczone do wykonywania szerokiego zakresu prac, takich jak: cięcie drewna i materiałów drewnopochodnych (płyt wiórowych, OSB, sklejek, MDF itp.), a dzięki zastosowanej na korpus stali, serii AKU2 możemy też używać do cięcia metali kolorowych, w tym profili aluminiowych, oraz drewna z wtrąceniami metalowymi (np. gwoździami, zszywkami czy nitami). Tarcze wykonano z wysokogatunkowej stali szybkotnącej HSS-DMo5 (SW7M) ulepszonej termicznie w piecu próżniowym. Narzędzia charakteryzują się równomierną twardością powierzchni (62–64 HRC), wysoką sztywnością i dokładnością wymiarową, gdyż wykonywane są wg norm DIN. Specjalnie profilowany kształt ostrza zębów w geometrii A o profilu trójkątnym jest wykonany w procesie ostrzenia realizowanym na najnowocześniejszych sterowanych numerycznie ostrzarkach CNC, co zapewnia bardzo ostre krawędzie zębów. Dodatkowo tarcze przy średnicy zewnętrznej wynoszącej 85 mm mają aż 80 zębów i są wykonane jako dośrodkowo zbieżne, co pozwala na zachowanie bardzo dobrej jakości przekroju ciętych materiałów. Tarcze mają wymiary 85 x 15 x 1,0 mm i przeznaczone do stosowania w popularnych małych przecinarkach akumulatorowych, których obroty pod obciążeniem często nie przekraczają 2000 min-1.

PT250-0085-0001_AKU3_Pila zwykla_85x15x1,0x30z_KB_foto 01_Cecha

Tarcze Globus serii AKU3

Oznaczono je jako PT250. Mają takie same wymiary jak tarcze AKU2. Są to piły zwykłe przeznaczone do poprzecznego cięcia drewna (desek, listew itp.). Ich dysk, wykonany z wysokogatunkowej stali narzędziowej ulepszonej termicznie, jest wycięty laserowo, co gwarantuje mu wysoką dokładność wymiarową. Prosta i trwała oraz dokładna konstrukcja tarczy pilarskiej Globus serii AKU3, mającej 30 zębów rozwartych, oznacza dla użytkownika wysoką jakość narzędzia i ekonomiczne jego użytkowanie. Tarcze

dedykowane są do najprostych prac, niewymagających idealnych krawędzi lub powierzchni po cięciu.

dreamstime_xxl_4921754

Podsumowując, polski Globus jako jeden z pierwszych producentów osprzętu na świecie zaoferował tarcze do bezprzewodowych pilarek ręcznych w bardzo szerokim zakresie zastosowań. Tym samym zwiększył produktywność oraz jakość cięcia tych elektronarzędzi i zapewnił im dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

TomaszJagiełło

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments