Tarcze do ukośnic, pilarek ręcznych i stołowych od marki Richmann

Marka Richmann rozszerzyła niedawno swoją ofertę o piły tarczowe do cięcia drewna, a także laminatów i aluminium. W zależności od wymiarów przeznaczone są one do stosowania w ukośnicach, pilarkach ręcznych i stołowych, a nawet przecinarkach do metalu.

Węglikowe tarcze pilarskie Richmann z uzębieniem na przemian skośnym

Mają średnice od 140 do 600 mm oraz standardowe otwory mocujące 20 lub 30 mm i oznaczone są indeksami od C3500 do C3549. Ich rodzina liczy więc 50 narzędzi, które w zależności od swojej średnicy

mogą być stosowane w ręcznych pilarkach tarczowych, stołowych, a także w ukośnicach. Wyposażono je w zależności od wykonania w 16 do 80 zębów. Mamy wśród nich więc tarcze do cięcia zgrubnego lub dokładnego (z największą liczbą zębów dla danej średnicy piły tarczowej). Zęby te wykonano z węglika wolframu YG8 o dużej wytrzymałości mechanicznej i na ścieranie (tępienie). Mają one kształt na przemian skośny (ATB – Alternate Top Bevel), który doskonale sprawdza się w poprzecznym oraz wzdłużnym cięciu drewna litego – zarówno miękkiego, jak i twardego. Zęby te umożliwiają efektywne odprowadzanie wiórów i przez to mają zmniejszone opory pracy, co – jak wiadomo – sprzyja wydajnemu cięciu. Na obwodach stalowych korpusów omawianych tarcz Richmann wykonano otwory kompensacyjne obniżające wibracje i hałas podczas cięcia.

Węglikowe tarcze pilarskie Richmann z uzębieniem trapezowo-płaskim

Podobnie jak omówione wyżej tarcze ATB dostępne są w średnicach od 140 do 600 mm i ze standardowymi otworami mocującymi 20 lub 30 mm. Oznaczono je indeksami od C3550 do C3568 i, jak łatwo policzyć, ich grupę tworzy 19 tarcz. Co ważne, można je nie tylko wykorzystywać w ręcznych pilarkach tarczowych i stołowych czy ukośnicach, ale także w przecinarkach do metalu, gdyż marka Richmann oferuje do nich pierścienie redukcyjne 25.4, 20 i 16 mm. W tarczach tych, w zależności od ich średnicy, zastosowano od 40 do 120 zębów. Wykonano je z węglika wolframu OKE103 o bardzo wysokiej wytrzymałości mechanicznej i na tępienie (ścieranie). Mają one kształt na przemian trapezowy i płaski oraz trójkrawędziowe ostrzenie (TCG – Triple Chip Grind). Geometria ta umożliwia wykonywanie precyzyjnych i czystych (bezodpryskowych) cięć płyt MDF, HDF, laminowanych (płyty meblowe, blaty kuchenne itp.), a także aluminium i metali nieżelaznych. Na obwodach stalowych korpusów prezentowanych pił tarczowych Richmann z uzębieniem trapezowo-płaskim wykonano również otwory kompensacyjne redukujące wibracje i hałas podczas cięcia.

Reasumując, tarcze Richmann to połączenie nowoczesnej technologii i praktycznego podejścia do cięcia różnorodnych materiałów – od drewna po aluminium. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości węglików wolframu oraz precyzyjnie zaprojektowanych zębów, narzędzia te są wysoce efektywne, dokładne i trwałe. Wybór pomiędzy uzębieniem skośnym i trapezowo-płaskim pozwala na dopasowanie narzędzia do konkretnego zastosowania, co czyni ofertę Richmann wszechstronnym rozwiązaniem dla stolarzy, majsterkowiczów i profesjonalistów zajmujących się wykonywaniem wystroju wnętrz.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments