TARCZE DO CIĘCIA I SZLIFOWANIA NORTON ALU. KONIEC PROBLEMÓW Z CIĘCIEM I SZLIFOWANIEM ALUMINIUM

Saint-Gobain wprowadziło nową linię tarcz do cięcia i szlifowania aluminium pod marką Norton Alu, wychodząc naprzeciw co raz większemu zapotrzebowaniu na produkty do obróbki tego metalu.

 

Aluminium jako materiał do budowy wszelkiego rodzaju konstrukcji, maszyn oraz urządzeń jest coraz powszechniej stosowany w szerokich gałęziach przemysłu. Tarcze do cięcia i szlifowania aluminium Norton Alu wyznaczają nowe standardy w branży ściernej w zakresie stosowania technologii konwencjonalnego ziarna tlenku glinu. Produkty z tej linii zapewniają optymalny stosunek ceny do jakości na wszystkich etapach obróbki aluminium. Podstawowym problemem z jakim borykają cię użytkownicy zwykłych narzędzi ściernych przeznaczonych np. do obróbki stali jest zjawisko zapychania się tych narzędzi

podczas obróbki miękkich ciągliwych materiałów, a to z kolei doprowadza do tego, że tarcza zamiast ciąć czy szlifować zaczyna się ślizgać po aluminiowym materiale, powodując w zasadzie wzrost temperatury oraz znaczy spadek tempa pracy. Dlatego też inżynierowie z działu R&D firmy Saint-Gobain skonstruowali unikalny system spoiwa, który w połączeniu ziarnem elektrokorundowym klasy premium daje doskonałe wyniki wydajności zarówno w procesach cięcia, jak i szlifowania wszelkiego rodzaju metali nieżelaznych.

Norton-ALU-TW-125-AW-LR-v1_FAKE

Tarcze do cięcia i szlifowania aluminium Norton Alu

Korzyści używania tarcz do cięcia i szlifowania aluminium Norton Alu

Do głównych korzyści używania tarcz do cięcia i szlifowania aluminium Norton Alu należą przede wszystkim dłuższa żywotność oraz szybsze usuwanie obrabianego materiału, co daje w efekcie znaczne ograniczenie straconego czasu spowodowanego koniecznością oczyszczania zaklejonego obrabianym materiałem narzędzia (tzw. procesem obciągania) lub jego wymianą. Specjalnie opracowany system spoiwa sprawia, że przecinanie takich materiałów jak tworzywa sztuczne czy metale nieżelazne, w tym aluminium, nie powoduje zatykania i w konsekwencji  tępienia się ściernicy. Oznacza to dłuższą żywotność produktu i znacznie szybsze cięcie.

Tarcze do cięcia i szlifowania aluminum

Tarcze do cięcia i szlifowania przeznaczone są do szlifierek profesjonalnych o dużych mocach oraz do szlifierek amatorskich.

 

Tarcze Norton Alu występują zarówno w wersji do cięcia (typ 41 i 42) jak i również do szlifowania (typ 27) w pełnym zakresie średnic od 115 do 230 mm. Nowością jest wprowadzenie tarcz do cięcia o średnicach 115 i 125 mm oraz grubości 1mm, które szczególnie dobrze będą się sprawowały na cienkościennych profilach i blachach aluminiowych. Oczywiście ofercie można znaleźć tarcze standardowej grubości, takiej  jak: 1,6, 2,5 czy nawet 3,0 mm. Tarcze do szlifowania mają grubość 7 mm i są przeznaczone do obróbki spawów, w tym pachwinowych, do fazowania i odgratowywania. Bardzo istotną cechą dla użytkowników końcowych jest również fakt, że produkty te dają doskonałe rezultaty wydajności zarówno na szlifierkach profesjonalnych o dużych mocach, jak i tych stosowanych do bardziej amatorskich zadań.

Tomasz Duś (Saint-Gobain)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar