Tarcza wielozadaniowa NORTON Multipurpose

Tarcza NORTON Multipurpose to narzędzie uniwersalne. Jej właściwości pozwalają na efektywne cięcie stali, stali nierdzewnej, aluminium, szkła, PCV oraz materiałów ceramicznych i kamienia. Niezwykle cienki i wytrzymały produkt pozwala na oszczędność czasu i materiałów, przez co obniża koszty prowadzenia prac.


Tarcza NORTON Multipurpose została stworzona zarówno do zastosowań przemysłowych oraz realizacji prac budowlanych i instalatorskich. Tego typu narzędzie znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle budowlanym, samochodowym, wytwórczym, odlewniczym jak i pracach instalacyjnych.Jego główną zaletą jest zdolność do efektywnego cięcia wszystkich materiałów, tzn:

stali, stali nierdzewnej, aluminium, PCV, szkła, wyrobów ceramicznych i kamienia.

Tarcza NORTON Multipurpose została zaprojektowania w celu eliminacji potrzeby zmiany narzędzia w przypadku konieczności cięcia skrajnie różnych materiałów. Dzięki temu pozwala ona na oszczędność czasu pracy operatora, a przez to na obniżenie kosztów. Możliwość zastosowania jednego produktu zamiast kilku specjalistycznych pozwala również na uniknięcie nakładów związanych z zakupem dodatkowych narzędzi, ich transportem i konserwacją.

 

Budowa tarczy

W tarczy NORTON Multipurpose zastosowano węglik krzemu jako ziarno ścierne. Tarcza nie zawiera natomiast żelaza. Jej budowa pozwala na bardzo precyzyjne cięcie bez zadziorów elementów stalowych, bez tzw. zabijania się ściernicy podczas cięcia materiałów nieżelaznych oraz produktów PCV i długą żywotność nawet w przypadku cięcia wyrobów z kamienia. Ściernica bazuje na spoiwie organicznym, które niweluje wibracje i rezonans powstający przy cięciu twardych materiałów. Dzięki temu możliwe jest cięcie bez wyszczerbień, m.in. płytek ceramicznych, glazury, terakoty i gresów.

Produkt jest niezwykle cienki. Dzięki temu umożliwia szybsze cięcie. Powoduje to kolejne oszczędności – nie tylko czasu, ale również energii oraz mniejszą stratę obrabianego materiału. Kształt ściernicy korzystnie wpływa również na zmniejszenie ilości emitowanego kurzu oraz wielkości hałasu. Unikalna konstrukcja tarczy powoduje także wyjątkowy komfort pracy operatora, który odczuwa bardzo niski poziom wibracji. Produkt dostępny jest w wymiarach 125 x 1.0 x 22.23 i 125 x 1.6 x 22.23 w prostej formie (BF 41). Maksymalna prędkość obrotu to 80m/s.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar