Tarcza diamentowa Stayer Granite

Tarcza diamentowa Stayer Granite to narzędzie do cięcia twardych materiałów budowlanych, takich jak granit, kwarco-granit, łupki, gres itp.

 

Narzędzie należy do serii tarcz diamentowych Stayer Granite. Wchodzące w jej skład tarcze to tzw. dyski segmentowe o średnicach 115, 125, 150, 180 i 230 mm, a więc przeznaczone do stosowania w małych (115 i 125 mm), średnich (150 mm) oraz dużych (230 mm) szlifierkach kątowych. Częścią roboczą tarcz, czyli biorącą bezpośredni udział w cięciu, jest segment diamentowy o wysokości 7 mm (jedno z wykonań tarcz Stayer Granite o średnicy 230 mm ma segmenty 10-milimetrowe). Spoiwo segmentów zaliczane jest do

tzw. spoiw miękkich, co określa wyżej wspomniane przeznaczenie materiałowe tarcz Stayer Granite. Segmenty zamocowane są do stalowego dysku metodą spawania laserowego. Prezentowane narzędzia przeznaczone są do cięcia na sucho i mokro.

Tarcza szybko zagłębia się w materiał i tnie efektywnie. Narzędzie dobrze znosi mocny dociski i szybki posuw, a przy tym szlifierka o małej mocy bezproblemowo radzi sobie z wytworzonymi oporami cięcia, co oznacza, że tarcza Stayer Garnit posiada segmenty o wysokiej jakości.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar