TARCZA DIAMENTOWA MARKI COBRA TOOLS MORTAL

Niedawno wrocławska firma Adiam wprowadziła na rynek tarczę diamentową Cobra Tools Mortal. Jest to tarcza z segmentami blokowymi typu turbo.

W tarczy diamentowej Cobra Tools Mortal przy wykorzystaniu technologii spawania laserowego zastosowano hybrydowe połączenie segmentu z rdzeniem o zwiększonej sztywności. Tarcza ma blokową konstrukcję i segmenty typu turbo, czyli mające specjalne nacięcia (ryflowanie). Obciążenie powierzchni bocznych segmentu powoduje straty mocy napędu i spadek efektywności cięcia.  Taki kształt zmniejsza powierzchnię styku segmentu z materiałem w wycinanej szczelinie, a co za tym idzie – znacznie redukuje siły tarcia tam występujące. Dodatkowo pomiędzy segmentami a ciętym materiałem powstaje miejsce na płaszcz wodny, który lepiej

chłodzi i usuwa urobek. Rozwiązanie to jest proste i zarazem skuteczne. W sposób trwały zabezpiecza dysk i segmenty przed niepotrzebnymi stratami mocy, zapewniając doskonałe warunki pracy powierzchniom roboczym. Jak w większości tarcz diamentowych zaleca się chłodzić narzędzia wodą lub okresowo chłodzić je na biegu jałowym poprzez wyciągnięcie na kilka sekund z obrabianego materiału. Dla cięcia materiałów twardych przyjmuje się, że wraz ze wzrostem twardości uzasadnione jest cięcia na mokro.

 

Mortal 350
Tarcza dystrybuowana jest w średnicach 230 i 350 mm, a jej segmenty mają wysokość 13 mm. Przeznaczona jest do szybkiej obróbki twardych materiałów budowlanych, takich jak granit, beton, cegła klinkierowa.

 

20180329_144826
Marka Cobra Tools jest alternatywą dla klientów poszukujących produktów z segmentu narzędzi w nieco niższej cenie

MZ(Adiam)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar