Tarcza diamentowa Klingspor DT 612 UT

Klingspor wprowadził do swojej oferty narzędzi diamentowych nową wersję tarczy DT 612 UT. Produkt przeznaczony do obróbki betonu, żelbetonu i twardych materiałów zyskał mocowanie M14 umożliwiające cięcia bezpośrednio przy krawędziach ścian i podłóg.

Klasyczna konstrukcja o znacznie zwiększonej wydajności cięcia

Tarcza Klingspor DT 612 U to narzędzie należące do linii Supra. Przypomnijmy, że grupuje ona narzędzia diamentowe i ścierne Klingspor o bardzo dobrej relacji ceny do jakości. Omawiane tarcze diamentowe DT 612 UT przeznaczone są więc dla użytkowników, którzy w codziennej

pracy potrzebują trwałych, niezawodnych i wysoce wydajnych narzędzi.
Pod względem budowy DT 612 UT to klasycznie skonstruowana tarcze segmentowa. W odróżnieniu od większość tego typu narzędzi dostępnych na rynku Klingspor zastosował w DT 612 UT segmenty turbo, czyli bocznie ryflowane. Dzięki temu prezentowane tarcze mają wyższą wydajność pracy od tego typu dysków ze standardowymi (gładkimi) segmentami. Ich efektywność cięcia (agresywność) Klingspor ocenił na 6 w skali 7-punktowej.

Wysoki poziom bezpieczeństwa pracy i żywotności

Co ważne, tarcze Klingspor DT 612 UT zostały wykonane w technologii spawania laserowego segmentów diamentowych ze stalowym korpusem. Jak już informowaliśmy, technologia ta umożliwia uzyskanie najwyższej wytrzymałości mechanicznej i termicznej zamocowania segmentów na obwodzie dysku i pozwala na zastosowanie tak wykonanych narzędzi do cięcia żelbetonu i twardych gatunków betonu, a także na bezpieczne wykorzystanie ich w przecinarkach spalinowych, np. do obróbki grubych elementów betonowych. Dzięki temu omawiane tarcze DT 612 UT odznaczają najwyższym poziomem bezpieczeństwa pracy, o czym wyraźnie zaświadcza znak oSa umieszczony na ich stalowym korpusie.
Aby zapewnić tarczom DT 612 UT efektywne chłodzenie podczas cięcia na sucho, w ich dyskach wykonano niewielkie otwory zgrupowane po trzy w promieniście rozmieszczonych rzędach. Ich zadaniem, jak wiadomo, jest zwiększenie przepływu powietrza i w ten sposób zintensyfikowanie chłodzenia segmentów diamentowych podczas cięcia na sucho.
Jak wiadomo, wysokość segmentu jest jednym z istotnych czynników, które wprost proporcjonalnie warunkują żywotność tarczy diamentowej. Dlatego Klingspor nie tylko zadbał o wysoką trwałość tarcz DT 612 UT, wykonując w ich stalowych dyskach otwory zawirowujące powietrze, ale także stosując w nich segmenty o wysokości 12 mm. Nadmieniamy, że bezpieczne użycie tak wysokich segmentów umożliwiła wspomniana technologia laserowa wykorzystana do produkcji prezentowanych narzędzi. Żywotność swoich tarcz DT 612 UT Klingspor ocenił na 5 w skali 7-punktowej.

Zastosowania materiałowe i operacyjne tarcz diamentowych Klingspor DT 612 UT

Prezentowane narzędzia przeznaczone są do cięcia betonu, żelbetonu, starego betonu i materiałów budowlanych. Mają więc zastosowanie ogólnobudowlane, przy czym doskonale sprawdzają się w cięciu twardych materiałów betonowych. Dostępne są w średnicach: 115, 125, 180 i 230 mm z otworami mocującym 22,23 mm, a także w 300, 350 i 400 mm z otworami 20 lub 25,4 mm. Narzędzia te więc stosuje się w małych i dużych szlifierkach kątowych, przecinarkach elektrycznych oraz spalinowych, jak też w piłach stołowych. Można nimi ciąć zarówno na sucho, jak i mokro.
Co więcej, tarcze diamentowe DT 612 UT o średnicach 125 i 230 mm, przeznaczone do szlifierek kątowych, dostępne są także z pierścieniowym mocowaniem gwintowym M14. Jest to istotne novum, gdyż rozszerza zakres operacyjny tych narzędzi, umożliwiając ich wykorzystanie do cięcia bezpośrednio przy krawędziach ścian, podłóg itp. Ułatwia także ich wymianę w szlifierkach kątowych, gdyż do tego celu użytkownik nie musi posługiwać się nieporęcznym kluczem.

Naszym zdaniem, tarcza diamentowa Klingspor DT 612 UT należąca do linii Supra to uniwersalne narzędzie umożliwiające szybkie cięcie materiałów betonowych, żelbetonowych itd. Doskonale sprawdzi się w bardzo trudnych pracach wykonywanych przecinarkami spalinowymi, a także ułatwi cięcie w miejscach o utrudnionym dostępie, np. przy krawędziach ścian czy podłóg.

HB

id='c6906_0_4' class='sam-pro-container sam-pro-ad' data-spc='' style='display:flex; justify-content: center; flex-direction:row;'>