TARCZA DIAMENTOWA DT 350 AB MARKI KLINGSPOR

Jeżeli szukacie narzędzia, którym moglibyście ciąć zarówno asfalt, jak i beton, to Klingspor ma właściwy produkt – tarczę diamentową DT 350 AB.

 

Sezon remontów drogowych i zewnętrznych robót budowlanych firma Klingspor rozpoczyna, wprowadzając do sprzedaży nową tarczę DT350AB do cięcia asfaltu z możliwością zastosowania jej również do cięcia betonu i betonu zbrojonego. Opisywany typ tarczy jest produkowany w nowocześnie wyposażonym zakładzie firmy Klingspor na Ukrainie z wysokiej jakości surowców. Tak jak wszystkie produkowane tam narzędzia DT350AB wykonana jest w technologii spawania laserowego i spełnia najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy narzędziami wirującymi (oSa). Budowa tarczy jest oparta na nietypowym zestawie trzech rodzajów

segmentów: standardowych, ochronnych (skośnych) niezbędnych przy cięciu asfaltu i segmentów typu Turbo, poprawiających agresywność tarczy. Zestaw ten zapewnia tarczy bardzo nietypowy, ale zarazem atrakcyjny wygląd.

 

Tarcza jest polecana przede wszystkim do użycia z ręczną przecinarką spalinową oraz piłą jezdną o mocy do 10 kW. Przy pracach prowadzonych przy użyciu tego typu maszyn często dochodzi do sytuacji, gdy podczas cięcia asfaltu konieczne jest docięcie elementu betonowego lub odwrotnie. Zwykle brak czasu lub świadomości użytkownika powoduje, że nie zmienia on tarczy na odpowiednią do danego zastosowania. Skutkuje to przyspieszonym zużyciem tarczy, gdyż zwykła tarcza do betonu jest używana do cięcia asfaltu, lub jej stępieniem i konieczności ponownego ostrzenia w przypadku tarczy typowo do asfaltu używanej do cięcia betonu.

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie tarczy uniwersalnej, jak prezentowana DT350AB. Tarcza ta jest dostępna w średnicach 300, 350 i 400 mm z otworami wewnętrznymi 20 lub 25,4 mm. Należy ona do linii produktowej Extra, obejmującej narzędzia o uniwersalnej charakterystyce w atrakcyjnej cenie. Powyższy opis bezbłędnie definiuje tarczę DT350AB oferującą poszukiwaną przez klientów uniwersalność w bardzo przystępnej cenie.

MG(Klingspor)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments