Tarcza diamentowa Dedra VACUUM braze

W tarczy diamentowej VACUUM braze (H108) ziarno diamentowe zamocowane jest do stalowego dysku metodą lutowania próżniowego. Dzięki temu narzędziem tym możemy przecinać bardzo szeroką gamę materiałów.

Tarcza Dedra VACUUM braze przeznaczona jest do cięcia na mokro lub sucho. Jest to osprzęt bardzo uniwersalny, bo można nim obrabiać m.in. stal, metale nieżelazne, drewno, beton, cegły, ceramikę, asfalt, szkło, laminat, PVC, jak też konglomeraty tych materiałów. Jest oferowana w czterech rozmiarach (115, 125, 180 i 230 mm).
Tarcza VB jest wykonana z jednego kawałka stali. W

strefie wieńca roboczego polikryształy diamentu osadzane są metodą lutowania próżniowego. Spoiwo na bazie mosiądzu jest dobrane, tak aby zapewnić wysoką wytrzymałość i maksymalną integralność łączonych materiałów.

Lutowanie próżniowe ma jeszcze kilka innych zalet, m.in. miękkie połączenie diamentów z korpusem pozwala przeprowadzić jego recykling, zastosować mniejszą ilość spoiwa i osiągnąć lepszą ekspozycję diamentu. W efekcie daje to pełniejszą kontrolę nad gospodarką surowcem, redukuje liczbę etapów produkcji i dzięki temu zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów podczas wytwarzania tarczy. Tarcze VB są z natury rzeczy bezpieczne ze względu na monolityczną budowę, której nie ma w innego typu tarczach (nie ma w nich lutowanych lub spawanych laserowo segmentów do korpusu, a więc oderwanie ich od korpusu jest wykluczone). Mała ilość spoiwa i lepsza ekspozycja ziaren diamentowych wpływa na poprawę pracy tarczą – zwiększa szybkości cięcia oraz uniwersalność zastosowań.
Dedra VACUUM to tarcza, którą mogą wykorzystywać nie tylko firmy budowlane i remontowe. Jest to narzędzie doskonale nadające się dla ekip ratowniczych, w tym straży pożarnej, ponieważ pozwala szybko ciąć bardzo szerokie spektrum materiałów. Jak wiadomo, w akcji ratowniczej liczy się czas, a dzięki zastosowaniu tarczy Dedra VACUUM nie musimy go tracić na zmianę narzędzia.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar