TARCZA DIAMENTOWA ADIAM RAPID – CZYSTE I DOKŁADNE CIĘCIE PŁYTEK CERAMICZNYCH

Czyste cięcie płytek ceramicznych wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Jednym z nich jest tarcza diamentowa Adiam RAPID, którą w pracy uzyskamy doskonałe jakościowo rezultaty.

Praktycznie najważniejszymi parametrami oceny jakości tarczy diamentowej z punktu widzenia fachowca układającego płytki są jakość rzazu i prędkość cięcia. Wygląd przeciętej krawędzi, a więc jej prostoliniowy przebieg oraz brak odprysków mają zasadniczy wpływ na ocenę wykonanej pracy. Z kolei prędkość cięcia jest istotna z punktu widzenia czasu jej wykonania. Cięcie piłą stołową jest oczywiście bardziej wydajne, dokładne i szybsze

w porównaniu z pracą z ręki szlifierką kątową. Może też być wykonywane na mokro, co poprawia warunki pracy tarczy diamentowej – przedłuża jej żywotność, zwiększa prędkość cięcia i wiąże powstający przy cięciu dokuczliwy, szkodliwy dla operatora i trudny do usunięcia pył. Wielu doświadczonych płytkarzy potrafi jednak, pracując z ręki szlifierką kątową, uzyskać bardzo dobre efekty. Bez względu na to, czy praca wykonywana jest za pomocą piły stołowej, czy szlifierki kątowej najlepszą jakość rzazu i największą prędkość cięcia zapewniają tarcze o ciągłym, cienkim segmencie, wykonane z miękkiego lepiszcza z drobną frakcją diamentów syntetycznych.

Wynika to z tego, że miękkie lepiszcze segmentu umożliwia odpowiednio szybkie włączenie do pracy kolejnych diamentów w miejsce zużytych ich ziaren przy ścieraniu bardzo twardego materiału płytki. Zaś drobne ziarno nie powoduje powstawania zadrapań czy odprysków ciętej krawędzi. Oczywiście mała szerokość segmentu zmniejsza opór przy cięciu, gdyż ściera on mniej materiału, i tym samym umożliwia uzyskanie większej prędkości cięcia.

Wymienione warunki doskonale spełniają tarcze diamentowe RAPID z oferty firmy ADIAM. Mają one wysoki, 10-milimetrowy ciągły i gładki segment diamentowy. Charakteryzuje się on niewielką grubością (1,6 mm – dla tarcz o średnicach 115 i 125 mm, 2 mm – dla 180 i 200 mm, 2,2 mm – dla 230 i 250 mm, 2,6 – dla 300 i 350 mm) i dlatego znacznie obniża opory przy cięciu. W segmencie tarcz Adiam RAPID zastosowano specjalnie dobrane, bardzo drobne ziarno diamentowe. Dzięki temu umożliwiają one wykonywanie czystych cięć większości płytek ceramicznych dostępnych na rynku, jak też kamienia naturalnego, dachówek, granitu, klinkieru (w tym twardego), marmuru oraz gresu o twardości do klasy III (tzw. gres techniczny). Tarcze Adiam RAPID dostępne są w średnicach 115, 125, 180, 200, 230, 250, 300 i 350 mm, co pozwala na ich stosowanie zarówno w piłach stołowych, jak i w szlifierkach kątowych. Możemy nimi ciąć na sucho, jak i mokro.

Podsumowując, tarcze diamentowe Adiam RAPID zapewniają czyste i dokładne cięcie materiałów ceramicznych, kamiennych i gresowych (do klasy III). Polecamy je wszystkim glazurnikom i budowlańcom, dla których ważna jest jakość, wydajność i ekonomia ich pracy.

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments