TABLICA CIENI KYOTO TOOL FOAM, CZYLI MAKSYMALNIE UPORZĄDKOWANY WARSZTAT
Jak wiadomo, porządek w warsztacie i na hali przemysłowej to wydajniejsza praca dzięki m.in. łatwiejszemu dostępowi do potrzebnych narzędzi. Firma AGATA Flight & Road Cases, chcąc ułatwić profesjonalnym użytkownikom korzystanie z narzędzi ręcznych i zarazem prawidłowe ich przechowywanie, wprowadziła na nasz rynek piankową tablicę cieni KYOTO Tool Foam.
Tablica cieni KYOTO Tool Foam to niezwykle proste i użyteczne rozwiązanie, gdyż możemy w niej z łatwością i dowolnie sami wycinać nożem dokładnie profilowane zagłębienia na narzędzia. Tak spreparowaną tablicę cieni KYOTO Tool Foam można następnie umieścić w szufladzie wózka narzędziowego czy stołu warsztatowego, a nawet zawiesić pionowo na ścianie.
Zanim opowiemy o profilowaniu
tablicy cieni KYOTO Tool Foam, kilka słów na temat jej budowy. Wykonana jest z pięciu warstw pianki sklejonych ze sobą. Każda warstwa ma grubość 1 cm. Dostępne są dwa wykonania KYOTO Tool Foam. Pierwsze ma wierzchnią warstwę w kolorze grafitowym, a pozostałe cztery – w białym. Drugie wykonanie jest jednolicie grafitowe. Dzięki warstwowej budowie KYOTO Tool Foam usuwanie wyciętej pianki jest bardzo szybkie i łatwe. Odrywamy bowiem zawsze jedną z centymetrowych jej warstw. Podczas tej operacji nie dochodzi więc do strzępienia pianki i uzyskane w ten sposób profilowane zagłębienie na narzędzia ma równe i płaskie dno.Przed użyciem, jak zasugerowaliśmy, musimy tablicę cieni KYOTO Tool Foam odpowiednio spreparować. Najpierw musimy ją odpowiednio sformatować, aby pasowała do szuflady wózka narzędziowego. Dlatego należy wybrać najbardziej zbliżony do naszej szuflady jej wymiar z dostępnych: 920 x 620 x 60 mm, 600 x 450 x 50 mm, 900 x 600 x 50 mm, 620 x 470 x 60 mm, 600 x 450 x 55 mm. Dzięki temu unikamy niepotrzebnych strat materiałowych. Po sformatowaniu wstępnie na tablicy rozmieszczamy narzędzia, które chcemy, aby były w niej przechowywane (fot. 1.), kierując się zasadą najdogodniejszego dostępu do nich. Teraz możemy przystąpić do przygotowania tablicy cieni KYOTO Tool Foam. Wycinamy więc zagłębienie na pierwsze z narzędzi, w naszym wypadku są to obcinaki boczne. Najpierw markerem obrysowujemy je dokładnie (fot. 2.).
Używamy do tego specjalnego markera permanentnego znajdującego się w ofercie AGATA Flight & Road Cases, który ma wydłużoną końcówkę i pozwala na precyzyjny obrys przedmiotów (fot. 3.).
Kolejną operacją jest wycięcie boków zagłębienia po liniach wytrasowanych markerem (fot. 4.) za pomocą noża z wysuwanym łamanym ostrzem (w ofercie AGATA Flight & Road Cases mamy dwa takie narzędzia o szerokości ostrzy 9 lub 18 mm). Użyliśmy do tego noża z 9-milimetrowym ostrzem, który umożliwia bardzo dokładne wycinanie materiałów tworzywowych.
Po wycięciu boków zagłębienia odrywamy pierwszą warstwę pianki (fot. 5.). Gdyby okazało się że zagłębienie jest za płytkie (tak jest w naszym wypadku), wtedy powtarzamy operację wycinania boków, tj. pogłębiamy je (fot. 6.), i następnie usuwamy kolejną warstwę pianki (fot. 7.). W tak powstałym zagłębieniu (fot. 8.) umieszczamy obcinaki (fot. 9. i 10.). Następnie opisane operacje powtarzamy w przypadku każdego z wybranych przez nas narzędzi, uzyskując ich zaplanowane rozmieszczenie na piance (fot. 11.). Tak spreparowaną tablicę cieni KYOTO Tool Foam umieszczamy w szufladzie
wózka (fot. 12. i 13.), co kończy jej preparowanie. Warto tu zwrócić uwagę, że KYOTO Tool Foam może doskonale posłużyć też do pionowego przechowywania narzędzi na warsztatowej ścianie (fot. 14.).Reasumując, KYOTO Tool Foam to produkt umożliwiający w dużym stopniu usprawnienie organizacji pracy, jak również kontroli wzrokowej obszaru roboczego. Pozwala np. szybko stwierdzić brak lub zagubienie narzędzia dzięki białemu spodowi zagłębienia, które jest łatwo rozpoznawalne dla pracowników. KYOTO Tool Foam jest prosta w przygotowaniu i pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce w wózkach narzędziowych, szufladach stołów warsztatowych czy ścianach warsztatów oraz hal przemysłowych itp.
Kup teraz na: www.agata-flightcases.pl
pins