SZYBSZA I WYDAJNIEJSZA GENERACJA TARCZ PILARSKICH FESTOOL

Wraz z wprowadzeniem na rynek zagłębiarek TSC 55 K i TS 55 F, Festool przedstawił nową generację tarcz pilarskich do wszystkich popularnych zastosowań i materiałów. Dzięki tym tarczom cięcie jest teraz dwukrotnie szybsze, a żywotność tarcz dłuższa. W przypadku zagłębiarki akumulatorowej TSC 55 K na jednym ładowaniu akumulatora można przeciąć do 50 procent więcej metrów bieżących materiału w stosunku do poprzedniego modelu tarcz.

Tarcze pilarskie o nowym kształcie korpusu i zębów

Nowy kształt tarcz i ich zębów z węglików spiekanych zapewnia doskonałe wyniki

pracy. W porównaniu z poprzednią generacją, Festool zmniejszył szerokość cięcia tarcz pilarskich z 2,2 mm do 1,8 mm. Nowe tarcze pozwalają więc nie tylko szybciej pracować, ale także wymagają mniejszego nacisku i nakładu sił. Dzięki mniejszym naprężeniom mechanicznym można przeciąć o wiele więcej metrów bieżących materiału na jednym ładowaniu akumulatora. Ponadto dzięki mniejszemu zużyciu zwiększa się żywotność tarcz i można pracować bardziej wydajniej i obniżąć koszty.

Oznaczenie kolorystyczne ułatwia wybór właściwej tarczy

Przy użyciu zagłębiarek i pilarek ręcznych można poddawać obróbce najróżniejsze materiały. Festool oferuje sześć różnych tarcz pilarskich z oznaczeniem kolorystycznym do wszystkich popularnych zastosowań i materiałów. Tarcze umożliwiają bardziej wydajną i ekonomiczną obróbkę wysokiej jakości. Kolor żółty oznacza tarcze do drewna, czerwony – do laminatów i HPL, niebieski – do aluminium i plastiku, a zielony – do materiałów abrazyjnych.

Odpowiednia tarcza do każdego zastosowania

Kształt tarcz i rozmieszczenie zębów z węglika spiekanego lub diamentu jest dostosowane do konkretnych zastosowań i materiałów. Do precyzyjnego cięcia poprzecznego w drewnie litym, płytach powlekanych lub fornirowanych oraz szkle akrylowym Festool opracował tarczę WOOD FINE CUT z 42 zębami przemiennymi i dachowymi. Zęby dachowe odciążają zęby przemienne i zapewniają spokojne prowadzenie oraz długą żywotność. Takie rozmieszczenie zębów gwarantuje również bardzo wysoką jakość cięcia. Tarcza WOOD UNIVERSAL z 28 zębami przemiennymi jest idealna do wszystkich gatunków drewna i materiałów drewnopochodnych, jak również do płyt budowlanych i miękkich tworzyw sztucznych. Naprzemienny układ zębów zapewnia spokojne prowadzenie, długą żywotność tarczy i idealną jakość cięcia. Z kolei tarcza WOOD RIP CUT jest idealna do cięć wzdłużnych w drewnie litym. Przemienny układ zębów i duże przestrzenie na wióry umożliwiają szybki postęp cięcia bez zmęczenia. Natomiast Tarcza LAMINATE/HPL jest optymalna do cięcia laminatu i płyt wiązanych żywicą melaminową. Zęby trapezowe i zęby płaskie tarczy rozmieszczone są na przemian. Wytrzymałe zęby gwarantują długą żywotność tarczy.


Jak wiadomo, szczególnie wymagające podczas obróbki są płyty i profile aluminiowe, jak również tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem oraz twarde tworzywa sztuczne. Do ich optymalnej obróbki Festool oferuje tarczę ALUMINIUM/PLASTICS. Zęby tej tarczy to zęby płaskie z przemiennym fazowaniem. Dzięki temu można ją prowadzić bez wysiłku i bez zacinania. Natomiast do do obróbki płyt wiórowych i pilśniowych wiązanych cementem Festool opracował tarczę pilarską ABRASIVE MATERIALS. Cztery zęby tej specjalnej tarczy są pokryte polikrystalicznym diamentem (więcej informacji na stronie www.festool.pl/tarcza-pilarska)

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments