Szybkomocujące grzechotki 1/2”, 3/8” i 1/4” od SATA – więcej siły i poręczności

W ofercie marki SATA pojawiły się niedawno trzy profesjonalne, szybkomocujące grzechotki 1/2”, 3/8” i 1/4. Są one znacznie bardzie poręczne i umożliwiają aplikację większych momentów niż odpowiadające im standardowe klucze grzechotkowe.

72-zębny mechanizm zapadkowy i ergonomiczna rękojeść

Prezentowane profesjonalne grzechotki 1/2”, 3/8” i 1/4″ SATA wykonano z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej. Sercem każdej z nich jest 2-kierunkowy, 72-zębny mechanizm zapadkowy o kącie obrotu wynoszącym 5°, który umożliwia stosowanie tych narzędzi w miejscach trudno dostępnych czy ograniczonych przestrzennie. Kierunek pracy zmienia się przełącznikiem wygodnie obsługiwanym jednym palcem. Narzędzia wyposażone są w rękojeść z ergonomicznym uchwytem z tworzywa sztucznego. Jest ona wydłużona

o 14-20% w porównaniu z standardowymi tego typu kluczami, co pozwala na aplikację grzechotkami SATA większych momentów obrotowych. Jak wiadomo, ma to szczególne znacznie podczas demontażu połączeń gwintowych.

Kompaktowe głowice

Amerykański producent odpowiednio zmniejszył także wysokość głowicy prezentowanych narzędzi – o 35% w stosunku do grzechotek z okrągłą główką, o 22% w porównaniu do tego typu kluczy z główką w kształcie łezki i o 8% do grzechotek 120-zębnych. Dzięki temu nowymi kluczami grzechotkowymi SATA można pracować w ciaśniejszych miejscach niż tradycyjnie wykonanymi tego typu grzechotkami. Głowica omawianych kluczy SATA ma kształt łezki, co – jak wiadomo – ułatwia także dostęp do śrub i nakrętek znajdujących się w miejscach trudno dostępnych. Ma ona budowę zamkniętą chroniącą mechanizm grzechotkowy przed wnikaniem brudu i przez to znacznie wydłużającą żywotność narzędzi. Nie dziwi więc fakt, że SATA objęła je dożywotnią gwarancją.

Reasumując, nowe grzechotki 1/2”, 3/8” i 1/4″ SATA ułatwiają znacznie i przyspieszają wszystkie operacje związane z zakręcaniem lub odkręcaniem połączeń śrubowych. Co ważne, doskonale sprawdzają się w przypadkach ograniczonego dostępu do nakrętki czy śruby i braku możliwości użycia kluczy płaskich. Pracuje się nimi łatwiej dzięki zmniejszonym rozmiarom i ergonomicznej konstrukcji. W sprzedaży dostępne są pojedynczo jako ST11971G (1/4”), ST12971G (3/8”) i ST13971G (1/2”) lub w zestawie ST14901G.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments