SZYBKIE i BEZPROBLEMOWE WIERCENIE w ŻELBETONIE: WIERTŁA SDS-PLUS ALPEN FORCE X

Marka ALPEN postawiła sobie za cel nie tylko oferowanie jak najszerszej gamy narzędzi własnej produkcji, ale także ciągłe ich ulepszanie i optymalizację. Takie podejście zaowocowało opracowaniem innowacyjnych wierteł SDS-plus Force X przeznaczonych specjalnie do wykonywania otworów w żelbetonie.

Przypomnijmy, Alpen jest jedynym w Europie dostawcą kompletnych narzędzi wiertarskich własnej produkcji i wiodącym wytwórcą wierteł do metalu, betonu i kamienia oraz drewna. Wysoka jakość jest standardem austriackiego rodzinnego przedsiębiorstwa działającego na rynku od ponad 60 lat. Jego dział rozwoju ma duże, wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wierteł udarowych, w tym SDS-plus i SDS-max. Ostatnim z owoców jego prac są wiertła SDS-plus Force X,

które nie tylko odznaczają się wykonaniem najwyższej jakości, ale oferują rozwiązania eliminujące problemy z wierceniem w materiałach budowlanych.

W głowicy nowych wierteł SDS-plus ALPEN Force X zastosowano krzyżowe, 4-krawędziowe monolityczne ostrze z węglika spiekanego. Jest ono głęboko osadzone i zamocowane mocnym oraz odpornym na przeciążenia udarowe i wysokie temperatury lutem. Dzięki temu wyeliminowano całkowicie wypadanie widii z głowicy podczas wiercenia w żelbetonie i betonie. Każda z krawędzi krzyżowego ostrza ma fazowaną końcówkę, co zabezpiecza je przed wykruszeniem w przypadku natrafienia podczas wiercenia na stalowy pręt zbrojeniowy. Ostrze ma w swojej środkowej części wystający zaostrzony wierzchołek, który ułatwia punktowe rozpoczęcie wiercenia i centruje wiertło podczas pracy, zapewniając liniową obróbkę. Dzięki m.in. temu wykonany otwór ma dokładny walcowy kształt. Cztery krawędzie ostrza są też bocznie sfazowane, co eliminuje ryzyko zakleszczenia się narzędzia na zbrojeniu. Dlatego wiertła SDS-plus ALPEN Force X polecane są szczególnie do wiercenia w żelbetonie. Jednakże pole ich zastosowań jest większe, gdyż przeznaczone są też do wiercenia udarowego w betonie, granicie i kamieniu. Narzędzia te są dostępne w wykonaniach o średnicy od 5 do 25 mm i o długości całkowitej od 110 do 260 mm.

4-krawędziowe ostrze widiowe wierteł SDS-plus ALPEN Force X ma też specjalnie dobraną geometrię nie tylko pod względem trwałości, liniowego wiercenia czy w celu eliminacji zjawiska zakleszczania się na zbrojeniach. Zoptymalizowano ją także do osiągania dużej efektywności wiercenia, w tym akumulatorowymi młotowiertarkami SDS-plus. Ostrza mają bowiem duży ujemny kąt natarcia, co pozwala jednocześnie kruszyć dużą ilość materiału betonowego czy kamiennego i efektywnie obrabiać stal zbrojeniową bez ryzyka wykruszenia się widii. Skutkiem tego jest duża wydajność wiercenia. Warto tu też zauważyć, że 4-krawędziowe ostrze widiowe ma średnicę nieco większą od korpusu wiertła, co zmniejsza tarcie podczas pracy i przyspiesza wiercenie.
W wiertłach SDS-plus Force X zastosowano progresywną, 4-zwojną spiralę z rowkami umożliwiającymi bardzo szybkie usuwanie dużych ilości urobku podczas wiercenia, co – jak wiadomo – znacznie przyspiesza pracę. W ich głowicy wykonano cztery duże przestrzenie przechodzące w spiralę, które ułatwiają szybki transport urobku na zewnątrz otworu z miejsca jego powstawania. Prezentowane narzędzia wyposażono we wskaźnik głębokości wiercenia ułatwiający dokładne wykonywanie otworów. Stalowy korpus wierteł produkowany jest przy zastosowaniu nowoczesnych technologii obróbki cieplnej i powierzchniowej. Dzięki temu mają one dużą odporność na ścieranie i redukują wibracje przenoszone na ręce operatora młotowiertarki.

Reasumując, zoptymalizowana geometria głowicy, progresywna spirala oraz wskaźnik głębokości wiercenia to podstawowe cechy wyróżniające wiertła SDS-plus ALPEN Force X spośród innych podobnych produktów dostępnych na rynku narzędziowym. Prezentowane narzędzia oferują nową jakość wykonywania otworów w żelbetonie i eliminują wszystkie problemy z tym związane.

pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar