SZYBKIE CIĘCIE TWARDYCH MATERIAŁÓW: WYRZYNARKA MILWAUKEE® M18 FJS

Na rynek elektronarzędzi wchodzi właśnie najświeższy produkt marki Milwaukee® – wyrzynarka M18 FJS. Uzupełnia grupę bezprzewodowych elektronarzędzi M18 FUEL™ zasilanych wysoce efektywnymi energetycznie 18-woltowymi akumulatorami litowo-jonowymi REDLITHIUM-ION™ M18™.

 

Inżynierowie z Milwaukee® zmienili filozofię podejścia do konstrukcji wyrzynarek akumulatorowych. Do tej pory urządzenia te oferowały standardowo maksymalnie 2700–3000 suwów/min. Żaden producent nie przekraczał tych wartości, uważając je za optymalne. Milwaukee® zakwestionowało ten dogmat i opracowało wyrzynarkę o maksymalnej częstotliwości suwów wynoszącej 3500/min, przy ich długości wynoszącej 25 mm. Umożliwiły to najnowszej generacji silniki bezszczotkowe POWERSTATE™, a także mikroprocesorowa elektronika REDLINK PLUS™ sterująca ich pracą oraz wydajne akumulatory litowo-jonowe REDLITHIUM-ION™ M18™. Aby zapewnić

wysoką żywotność wyrzynarki M18 FJS i stabilność jej pracy, Milwaukee® zastosowało w niej innowacyjną przekładnię, wzmocniony uchwyt brzeszczotów oraz prowadnicę rolkową. Dzięki wspomnianym rozwiązaniom Milwaukee® M18 FJS o napięciu zasilania 18 V oferuje wydajność pracy znacznie wyższą od wyrzynarek sieciowych o mocy nominalnej 800 W, a przy tym umożliwia uzyskanie cięć o wysokiej jakości. Jest to m.in. wynikiem elektroniki REDLINK PLUS™ stabilizującej częstotliwość suwów pod zmiennym obciążeniem i umożliwiającej ich regulację w zakresie 0–3500/min (służy do tego włącznik główny). Wyrzynarka Milwaukee® M18 FJS umożliwia efektywne przecinanie twardych materiałów: drewna, blach stalowych itp. Możemy nią przecinać elementy drewniane o grubości do 135 mm i stalowe do 10 mm.

 

 

Prezentowana wyrzynarka akumulatorowa Milwaukee® M18 FJS może pracować w dwóch trybach: (1) z podcinaniem lub (2) liniowo. Wielkość podcinania jest regulowana 3-stopniowo wygodnym w obsłudze przełącznikiem. Zaś wymiana brzeszczotu odbywa się beznarzędziowo dzięki systemowi FIXTEC. Wystarczy odchylić dźwignię, wsunąć brzeszczot w uchwyt, a następnie ją zwolnić i można już pracować. Stopa wyrzynarki została wykonana z wytrzymałego i lekkiego aluminium. Może być ona obracana w prawo/lewo do 45° w celu wykonania cięć skośnych. Co ważne, do ustawienia skosu cięcia nie musimy używać klucza imbusowego, służy do tego bowiem wygodna w obsłudze dźwignia. Milwaukee® M18 FJS zostało też wyposażone nadmuch do usuwania wiórów z linii cięcia, który można wyłączyć, jeśli nie jest potrzebny, oraz w diodę LED do oświetlania pola obróbki. Dzięki tym dwóm rozwiązaniom linia cięcia jest zawsze wyraźnie widzialna dla operatora, co sprzyja dokładnej pracy. Warto tu też wspomnieć o możliwości demontażu rolki prowadzącej. Dzięki temu unikniemy zadrapań podczas cięcia miękkich materiałów.
Wyrzynarka akumulatorowa Milwaukee® M18 FJS ma ergonomiczny uchwyt żelazkowy pokryty miękką wykładziną antypoślizgową. Jest też lekka – jej waga z akumulatorem REDLITHIUM-ION™ M18™ o pojemności 5.0 Ah wynosi 2,9 kg. Możemy więc operować nią dokładnie i wygodnie. Bezpieczeństwo pracy zaś zapewnia nam włącznik z blokadą, która uniemożliwia przypadkowe uruchomienie urządzenia. Do wyrzynarki w celu usuwania wiórów i pyłu podczas cięcia możemy też podłączyć wąż odkurzacza. Służy do tego znajdujący się w jej wyposażeniu demontowalny króciec przyłączeniowy.

 

 

Do zasilania Milwaukee® M18 FJS przeznaczone są systemowe akumulatory REDLITHIUM-ION™ M18™. Amerykańska marka oferuje swoją wyrzynarkę z bateriami o pojemności 5.0 Ah. Na jednym ich ładowaniu możemy przeciąć 32 mb płyty OSB o grubości 19 mm.
Reasumując, Milwaukee® M18 FJS oferuje nowy wymiar pracy wyrzynarkami akumulatorowymi, łącząc najwyższą na rynku szybkość cięcia z wysoką jego jakością oraz długim czasem pracy na jednym ładowaniu baterii. Urządzenie zaprojektowano dla najbardziej wymagających profesjonalistów z firm zajmujących się remontowaniem i wyposażaniem budynków, domów mieszkalnych, biur itd.

Dane techniczne akumulatorowej wyrzynarki Milwaukee® M18 FJS

Napięcie zasilania 18 V
Rodzaj akumulatora REDLITHIUM-ION™18™
Częstotliwość suwów bez obciążenia 0-3500/min
Długość suwu 25 mm
Liczba poziomów podrzynania 3
Bezkluczowa regulacja skosu cięcia 0°-45°
Włącznik/wyłącznik dmuchawy +
Króciec do podłączenia węża odkurzacza +
Waga z akumulatorem 5,0 Ah 2,9 kg

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar