SZPADLE EGA PREMIUM I FORESTER

Szpadle to narzędzia tradycyjne, powszechnie używane i dlatego dobrze znane każdemu. W obowiązującym do tej pory standardzie wykonania tych narzędzi firma EGA dokonała rewolucji, oferując szpadle PREMIUM i FORESTER.

 

Szpadle, jak wiadomo, to odmiana łopat. Przeznaczone są do prac ziemnych: kopania, rozbijania grud ziemi, jak też do wykonywania zabiegów agrotechnicznych, zwalczania chwastów itd. Zastosowanie tych narzędzi jest więc uniwersalne. Używa się ich w budownictwie, ogrodnictwie, robotach, drogowych, przydomowych itd. Należy tu wspomnieć, że szpadle nazywa się też sztychówkami. Pod względem konstrukcji mają one punktowo zakończone ostrza i zagięte krawędzie obok styliska. W celu łatwiejszego zagłębiania nogą w ziemię ich ostrzom nadaje

się najczęściej kształt odpowiednio wyprofilowanego łuku.

Forester_szpadl-2

Zaproponowane przez firmę EGA szpadle zostały zmodyfikowane konstrukcyjnie. Ich trzonki są ergonomicznie ukształtowane, lekkie i wyposażone w szerokie zamknięte uchwyty umożlwiające pewne i wygodne trzymanie narzędzi. Zaś ich część roboczą wykonano z najwyższej jakości stali borowej oraz zahartowano. Dlatego odznacza się ona niezwykłą trwałością i odpornością na ścieranie oraz skutecznością w pracy. Dlatego szpadlami EGA PREMIUM i FORESTER bez obawy o ich żywotność możemy pracować w twardej glebie. Umożliwiają one łatwe i bezpieczne wykopywanie, sadzenie i przekopywanie. Wyposażono je też w metalową stopkę zwiększającą komfort pracy. Przemyślana konstrukcja szpadli EGA PREMIUM i FORESTER oraz niska ich masa zapewnia użytkownikom wygodę operowania, a ergonomiczny trzonek gwarantuje stabilną oraz prawidłową postawę podczas pracy, eliminując przy tym nadwyrężanie mięśni.

 

Forester_szpadl-5

I tak szpadel EGA PREMIUM ma ergonomiczny trzon powlekany tworzywem sztucznym z zamkniętą rękojeścią oraz stalowe ostrze zahartowane do twardości 45 HRC o agresywnym kształcie redukującym wysiłek użytkownika. Kolejny ze szpadli to FORESTER PL6523. Jego ostrze, wykonane ze stali borowej, jest hartowane do 48 HRC. Nadano mu też agresywny kształt i naostrzono. Dzięki temu narzędziem tym pracuje się z niewielkim nakładem sił. Szpadel ten jest też wyposażony w ergonomiczny trzon zakończony zamkniętą rękojeścią. Ostatni ze szpadli FORESTER PL6506 to szpadel prosty najbardziej zbliżony kształtem do tradycyjnej łopaty. Zastosowano w nim też ergonomiczny trzon zakończony zamkniętą rękojeścią. Część roboczą szpadla wykonano ze stali utwardzanej do ok. 43 HRC i naostrzono.

DSC_5549

Test wytrzymałości szpadla FORESTER PL6523

Reasumując, szpadle EGA PREMIUM i FORESTER to narzędzia o podwyższonej jakości i użyteczności. Są ergonomiczne, trwałe i efektywne w pracy, a do tego estetycznie wykonane. Wszystkie szpadle są dostępne w wersjach prostej i ostrej.

pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar