Szpachlowanie jak po sznurku

W ofercie marki PROLINE niedawno znalazły się kolejne nowe narzędzia niezbędne na każdej budowie: szpachle fasadowe różnych wymiarów i sznurki murarskie.

Świat pędzi do przodu i może wydawać się dziwnym, że w erze robotów, komputerów i sztucznej inteligencji korzysta się komercyjnie jeszcze z tak prostych narzędzi, jak szpachle czy sznurki murarskie. Okazuje się, że są one w gospodarce niezbędne do wykonania wielu prac. Co więcej, nie zanosi się też na to, żeby można było je w najbliższej przyszłości sensownie zastąpić

czymś bardziej wyrafinowanym technicznie. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom firm wykonawczych, marka PROLINE rozszerzyła swoją bogatą i kompleksową ofertę narzędziową o szpachle fasadowe oraz sznurki murarskie.

Szpachle fasadowe PROLINE

To niezbędne narzędzia do aplikacji na ścianach tak popularnych materiałów wykończeniowych jak gładzie gipsowe czy tynki ozdobne wewnętrzne lub zewnętrzne. Używając ich, wypełnimy także fugi i różnego rodzaju dylatacje, a nawet skutecznie zamaskujemy spoiny, pęknięcia, dziury itp. Część roboczą szpachli fasadowych PROLINE wykonano z elastycznej blachy ze stali nierdzewnej. Zamocowano ją w profilu aluminiowym, który zapewnia idealną prostoliniowość konieczną do dokładnej pracy. Szpachle fasadowe PROLINE wyposażone są w ergonomicznie wyprofilowane uchwyty z tworzywa sztucznego, które ułatwiają pracę i czynią mniej męczącą. Omawiane szpachle fasadowe PROLINE dostępne są w czterech rozmiarach: 150 mm (model 61554), 300 mm (61556), 450 mm (61558) lub 600 mm (61560). Dzięki temu ich wielkość można optymalnie dobrać do wymagań wykonywanych prac.

Sznurki murarskie PROLINE

Mawia się, że kielnia, pion, poziomnica i sznurek do podstawowe narzędzia każdego murarza. Sznurek bowiem umożliwia dokładne liniowe ustawianie cegieł, pustaków czy bloczków i w konsekwencji wykonywanie prostych w poziomie ścian. Ogólnie można powiedzieć, że posługiwanie się nim jest najprostszą metodą wyznaczania linii prostych na budowie, ale także podczas prowadzenia różnego rodzaju prac ziemnych, jak też ogrodowych. Dlatego sznurek murarski wykorzystuje się w wykonywaniu fundamentów, zarówno podczas ich kopania, jak i stawiania bloczków na wylanych ławach betonowych. Chętnie stosują go też drogowcy, ułatwia bowiem np. prostoliniowe ułożenie krawężników, a także ogrodnicy np. do wyznaczenia grządek. Z zalet sznurka korzystają także cieśle i dekarze, a nawet rolnicy, wykonawcy wodociągów, energetycy podczas kładzenia kabli podziemnych itd. Ważną cechą sznurka murarskiego, o której się często zapomina, jest łatwość jego mocowania i naprężania. To ona głównie, naszym zdaniem, determinuje bardzo szeroki zakres stosowania tego produktu.
W ofercie marki PROLINE znajdują się sznurki murarskie o średnicy 1,7 mm wykonane z mocnych i elastycznych włókien tworzywa sztucznego: pomarańczowy (modele 61850 oraz 61851) i żółty (61852 i 61853). Ich wyraźnie widoczne kolory ułatwiają pracę w słabym oświetleniu. Sznurki nawinięte są na szpule i mają długość wynoszącą 50 m (modele 61850 i 61852) lub 100 m (61851 i 61853). Można je więc bezproblemowo przechowywać i transportować do miejsca ich użycia. Dzięki odpowiednio dobranej długości sznurki murarskie PROLINE oferują maksymalną funkcjonalność tego typu produktów. Ich wykorzystywanie w różnego rodzaju pracach ułatwiają też duża elastyczność i wytrzymałość na przerwanie.

Choć w ofercie PROLINE nowoczesność jest mocno obecna pod postacią laserowych urządzeń pomiarowo-poziomujących, to tradycyjna strona murarskiego niezbędnika trzyma się mocno. I słusznie – bo jak to ostatnio namawiał współtwórca technologii AI, dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huan – uczcie się tradycyjnych technicznych umiejętności – zamiast wyłącznie kodowania i programowania. I pewnie coś w tym rzeczywiście jest!

pins,RS

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments