SZLIFIERKI STOŁOWE STHOR

Do oferty marki Sthor wchodzą właśnie trzy nowe modele szlifierek stołowych oznaczone jako 79205, 79206 i 79207. Są to urządzenia przeznaczone do podstawowych zadań związanych z obróbką metali, z którymi spotykamy się zarówno w domowych warsztatach, jak i profesjonalnych zakładach.

 

Szlifierki stołowe Sthor świetnie sprawdzą się w ostrzeniu narzędzi tnących i skrawających (noże, nożyce ogrodowe, wiertła) czy szlifowaniu powierzchni metalowych. Różnią się od siebie mocą zastosowanych silników i średnicą obsługiwanych tarcz szlifierskich. W modelu 79205 pracuje jednostka napędowa o mocy 120 W (tarcza 125 mm), w 79206 z kolei – 150 W (150 mm), a w 79207 jest to 350 W

(200 mm). Wszystkie silniki mają taką samą maksymalną prędkość obrotową – 2950 obr./min. Na dwustronnych wrzecionach omawianych urządzeń mocuje się dwie tarcze szlifierskie o różnej ziarnistości.

79205_b

Prezentowane szlifierki zostały wykonane z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo użytkowników. Obie tarcze schowane są pod solidnymi metalowymi osłonami, które chronią przed iskrami i odpryskami obrabianych materiałów. Dodatkowo twarz i oczy operatora zabezpieczają ruchome przezroczyste osłony, które zapewniają dobrą widoczność obrabianego materiału. Solidna obudowa i korpus z możliwością zamocowania maszyny w stole warsztatowym wraz z włącznikiem głównym zabezpieczonym przed wnikaniem opiłków to z kolei gwarancja długiej żywotności maszyn i ich bezawaryjnego działania przez wiele lat.

Marek Pudło
79207_b
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar