SZLIFIERKI KOMPAKTOWE FESTOOL RTS 400, DTS 400 i ETS 125. PERFEKCYJNE SZLIFOWANIE

Szlifierki kompaktowe Festool RTS 400, Festool DTS 400, Festool ETS 125 umożliwiają uzyskanie perfekcyjnych powierzchni i udowodniają,  Festool od dziesięcioleci ustala najwyższe kryteria w branży.

To samo tyczy się nowej generacji szlifierek kompaktowych, które niemiecki producent maszyn marki premium zaoferował we wrześniu br. Dzięki ergonomicznej konstrukcji i niewielkiemu ciężarowi – tylko 1,2 kg – praca nowymi szlifierkami przebiega lżej i szybciej. Inteligentne rozwiązania detali umożliwiają ochronę szlifowanej powierzchni oraz powietrza w otoczeniu pracy.

 

Ergonomiczny zawodnik wagi lekkiej

Kompaktowość, ergonomia i lekkość – dzięki tym mocnym stronom oraz licznym inteligentnym funkcjom nowe szlifierki kompaktowe bez problemów radzą sobie we wszelkich sytuacjach, które zdarzają się podczas każdego

dnia pracy. Zarówno nowa szlifierka oscylacyjna RTS 400, jak i szlifierka Delta DTS 400 oraz szlifierka mimośrodowa ETS 125 cechują się wysoką elastycznością pracy i idealnie nadają się do długiego, nieprzerwanego szlifowania. Dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiemu ciężarowi, zaledwie 1,2 kg, doskonale nadają się do prac ponad głową. Do tego mamy optymalną ergonomię: perfekcyjne połączenie konstrukcji ze środkiem ciężkości i wygodnym uchwytem z powłoką soft grip. Umiejscowiony w przemyślany sposób włącznik zapewnia komfort, dzięki któremu wszystkie trzy urządzenia nadają się zarówno dla osób leworęcznych, jak i dla praworęcznych.

Festool_RTS_DTS_ETS_04

Szybciej do celu dzięki lepszemu szlifowaniu

Mocne strony generacji nowych szlifierek kompaktowych wynikają z sumy ich inteligentnych cech szczegółowych. Urządzenia te oferują użytkownikom większą moc przy stałej, regulowanej elektronicznie prędkości obrotowej. Patrick Hitzer, menedżer produktu Festool, tak podsumowuje ich zalety: – Nasze szlifierki kompaktowe znacznie podwyższają standardy ergonomicznej i oszczędnej pracy. Dzięki nowej elektronice MMC szlifowanie stało się jeszcze bardziej efektywne w wyniku zrównania prędkości obrotowych na biegu jałowym i podczas pracy. Oznacza to, że moc 250 W jest prawie bez straty przenoszona na obrabianą powierzchnię.

Festool_RTS_DTS_ETS_01

Zaś prędkość obrotowa na biegu jałowym w szlifierce oscylacyjnej RTS 400 i szlifierce Delta DTS 400 wynosi od 6000 do 12.000 obr./min. W praktyce te trzy kompaktowe szlifierki to gwarancja największych wartości użytkowych i o 25 proc. lepszej skuteczności (w porównaniu do poprzedniej serii produkcyjnej). Za ten wzrost odpowiedzialna jest specjalna elektronika służąca do regulacji parametrów pracy oraz nowa wersja silnika, dzięki której podwyższono moc z 200 do 250 W. Dla użytkownika oznacza to nie tylko łatwiejsze szlifowanie, ale i znacząco szybciej uzyskaną żądaną jakość powierzchni.

Festool_RTS_DTS_ETS_03

Czysta praca i ochrona zdrowia

Festool przywiązuje ogromną wagę do tego, aby otoczenie pracy było czyste. Dlatego niemiecka marka premium standardowo wyposażyła swoje nowe szlifierki kompaktowe w opróżniany i nadający się do ponownego użytku worek na pył Longlife, który wykonano z wyjątkowo wytrzymałej włókniny z poliestru. Jeszcze prościej można usuwać kurz, odsysając go bezpośrednio za pomocą odkurzacza mobilnego. Nakładane ochraniacze (protektory) dbają o precyzyjne i oszczędne szlifowanie wzdłuż powierzchni okien, ram i wypełnień. Chronią one powierzchnię szlifowaną i pozwalają uniknąć uciążliwych prac dodatkowych.

Festool_RTS_DTS_ETS_05

Sprawny serwis z systemem
Firma zadbała również o wyjątkową usługę dla swoich narzędzi – Service all-inclusive, czyli „stały pakiet bez zmartwień”. Po zakupieniu urządzenia i jego zarejestrowaniu klient automatycznie otrzymuje następujące usługi: 36 miesięcy na bezpłatne naprawy i części zamienne, nowe urządzenie w przypadku kradzieży, 15 dni na sprawdzenie urządzenia bez ryzyka i gwarancję dostępności części zamiennych przez 10 lat. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis. Informacje o nowych szlifierkach kompaktowych dostępne są na www.festool.pl/powierzchnia.

pins

Dane techniczne szlifierek kompaktowych Festool ETS 125, RTS
400 i DTS 400

ModelETS 125RTS 400DTS 400
Pobór mocy250 W250 W250 W
Ruchy mimośrodowe6.000-12.000 min-1
Prędkość obrotowa na biegu jałowym6.000-12.000 min-16.000-12.000 min-1
Suw szlifujący2,00 mm2,00 mm2,00 mm
Wymienny talerz szlifierski Ø125,00 mm
Wymienna stopa szlifierska80 x 130 mm100 x 150 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø27 mm27 mm27 mm
Ciężar1,2 kg1,2 kg1,2kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments