Szlifierki kątowe YATO

Marka YATO – znana dotychczas głównie z produkcji narzędzi ręcznych – dynamicznie rozszerza swoją ofertę o elektronarzędzia, w tym o szlifierki kątowe, które różnią się od siebie wielkością i zastosowaniem.

W ofercie szlifierek kątowych mamy cztery nowe modele: YT-82090, YT-82094, YT-82095 i YT-82102. Napędzają je różnej wielkości silniki, a do pracy nimi stosuje się tarcze o różnych średnicach. YATO-82090 to w rodzinie szlifierek najmniejsza maszyna. Wykorzystuje ona niewielki silnik o mocy 710 W, który zapewnia maksymalną prędkość obrotową na poziomie 11 000 obr./min. Maszyna współpracuje z tarczami o średnicy 115 mm. Szlifierka przeznaczona jest do takich zadań

jak precyzyjne cięcie metalowych profili, przycinanie pod kątem tras kablowych, fazowanie krawędzi, cięcie gresu i ceramiki. Niski poziom drgań zapewnia doskonałe wyniki pracy i jej wygodę, także w trudno dostępnych miejscach.

Modele YT-82094 i YT-82095 to bliźniacze konstrukcje przystosowane do pracy z tarczami 125 mm. Pierwszą maszynę napędza silnik o mocy 850 W, a drugą nieco mocniejszy 950 W (oba o maksymalnej prędkości obrotowej 11.000 obr./min). Szlifierka YT-82094 jest przeznaczona do cięcia metali, szlifowania spawów oraz wszelkich prac ogólnobudowlanych i warsztatowych. Kształt obudowy został zaprojektowany tak, aby ułatwić szli­fowanie i cięcie w narożnikach i miejscach trudno dostępnych. Z kolei YATO YT-82095 jest maszyną do cięcia w zbrojonym betonie, szlifowania tarczami diamentowymi i wszystkich innych zastosowań, w których ważny jest szybki postęp prac i bezawaryjność urządzenia.

Królem oferty szlifierek kątowych YATO jest model YT-82102 na tarcze 230 mm. To sprzęt zaprojektowany dla użytkowników szukających trwałego narzędzia do ciężkich prac na budowie i w warsztacie. Gęste uzwojenie silnika zapewnia ochronę przed przegrzaniem i pozwala na rozwinięcie dużej mocy. System szybkiej wymiany szczotek węglowych umożliwia komfortową pracę bez przestojów. Elektronarzędzie czerpie moc z 2200-watowego silnika, który zapewnia maksymalną prędkość obrotową 6000 obr./min.

Całą rodzinę szlifierek kątowych YATO charakteryzuje wysoka jakość wykonania, która oczywiście przekłada się na trwałość maszyn. Konstruktorzy zastosowali we wszystkich modelach przekładnie wykonane z wysokogatunkowej stali – to gwarancja odporności na przeciążenia. Mechanizmy przekładni umieszczone są z kolei w metalowych głowicach – wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie sprawnie odprowadzających ciepło. Inżynierowie zadbali również o jednostkę napędową – wirnik ma solidne zabezpieczenie przed wnikaniem pyłu, a cały silnik jest efektywnie chłodzony dzięki zastosowaniu specjalnych kanałów powietrznych.

Użytkownicy nowych szlifierek kątowych YATO będą również usatysfakcjonowani pod względem komfortu pracy i obsługi. Wygodne w obsłudze blokady wrzeciona, średnice obudów w najmniejszych modelach i uchwyt w największym optymalnie dopasowane i wyprofilowane do dłoni, zaś rękojeści boczne wykonane z antypoślizgowego materiału – to główne czynniki podnoszące wygodę cięcia i szlifowania, a także wpływające na bezpieczeństwo pracy.

Ofertę szlifierek kątowych YATO dopełnia oczywiście pełna gama osprzętu. W katalogu znajdziemy tarcze szlifierskie o rozmiarach od 115 aż do 400 mm o przeróżnym przeznaczeniu. Są więc tradycyjne tarcze korundowe do cięcia i szlifowania stali, stali nierdzewnej czy kamienia. Obok nich mamy tarcze diamentowe do cięcia utwardzanego betonu, cegły, granitu, muru, kamieni, płytek ceramicznych, glazury, porcelany czy nawet szkła.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar