Szlifierki kątowe FEIN – nowy program

Nowe szlifierki kątowe FEIN wyznaczają najwyższe standardy pod względem bezpieczeństwa pracy i trwałości elektronarzędzi. Doskonałym tego przykładem jest innowacyjna, kompaktowa szlifierka kątowa FEIN CG 15 z silnikiem bezszczotkowym w szczelnej obudowie metalowej.

Kompaktowa szlifierka kątowa CG 15 BL – trwałość bez kompromisów

Nowa kompaktowa szlifierka kątowa FEIN CG 15 BL dostępna jest w sprzedaży od kwietnia 2023 roku. Jako pierwsza w swojej klasie została wyposażona w bezszczotkowy silnik FEIN PowerDrive mieszczący się w szczelnej obudowie metalowej, która chroniąc przed agresywnym pyłem szlifierskim, znacznie zwiększa jego trwałość. Żywotność szlifierki kątowej FEIN CG 15 BL wydłuża także montowana oddzielnie elektronika z zabezpieczeniem

przeciwpyłowym. Wspomniane rozwiązania, zwiększając trwałość sprzętu o 60%, znacznie obniżają koszt jego eksploatacji, co – jak wiadomo – daje pozytywne skutki finansowe dla użytkowników. W przypadku szlifierki kątowej FEIN CG 15 BL zwiększa je dodatkowo mniejsza liczba zużywających się części i dłuższe okresy międzyobsługowe.
W omawianym elektronarzędziu zastosowano wysokowydajny silnik bezszczotkowy o mocy nominalnej 1500 W. Przy tej samej efektywności zużywa on 200 W energii mniej niż uniwersalne, komutatorowe jednostki napędowe o mocy nominalnej 1700 W. Jest więc nie tylko bardziej efektywny w pracy, ale także oszczędny energetycznie.
W szlifierce kątowej FEIN CG 15 BL zastosowano elektroniczne zabezpieczenie antyprzeciążeniowe, które miganiem i kolorem diody LED sygnalizuje jego poziom. Chroni ono przed negatywnymi skutkami przeciążenia i skraca czas jej przestojów. Szlifierkę wyposażono także w wydajny system chłodzenia powietrzem obudowy silnika i elektroniczną kontrolę temperatury silnika, która wyłącza go w przypadku zbyt dużego nagrzania. Rozwiązania te umożliwiają bardzo wydajną pracę i jednocześnie wydłużają żywotność jednostki napędowej.


Szlifierka kątowa FEIN CG 15 BL kryje w sobie nie tylko rozwiązania zwiększające jej trwałość i efektywność pracy, ale także podnoszące bezpieczeństwo użytkownika. Należą do nich szybki hamulec wrzeciona zatrzymujący je w czasie poniżej 2 sekund, łagodny rozruch, zabezpieczenie przed ponownym rozruchem, kontrola odrzutu i zablokowania tarczy do cięcia. Ponadto FEIN wyposażył wszystkie wersje szlifierki kątowej CG 15 BL w zabezpieczenie przed upadkiem, a niektóre modele w wyłączniki czuwakowe. Ponieważ w pracy wykorzystuje ona strumień energii o wartości 1050 W i ma wagę 2,2 kg, oferuje najlepszy stosunek mocy użytecznej do masy. Jak już wspomniano, jest znacznie bardziej wydajna niż 1700-watowe szlifierki kątowe.

Rodzina szlifierek FEIN

Szlifierki FEIN wyznaczają nowe standardy bezpieczeństwa pracy i żywotności dla tego typu sprzętu. W ich rodzinie można znaleźć najbardziej odpowiednie elektronarzędzie pod względem optymalnego dostosowania do wykonywanych w przemyśle i rzemiośle aplikacji szlifierskich. Od kwietnia br. dostępna jest również akumulatorowa szlifierka kątowa z nowym akumulatorem AMPShare. Oferuje ona najwyższą jakość wykonania w połączeniu z innowacyjną technologią zasilania akumulatorowego. Bezprzewodowe szlifierki kątowe FEIN mają taką samą moc jak porównywalne szlifierki zasilane przewodowo. Np. dzięki wysokowydajnemu akumulatorowi AMPShare szlifierka CCG 18 ujawnia swoje pełne możliwości robocze. Doskonałe rezultaty w pracy i długą żywotność zapewnia jej optymalne dostosowanie prędkości obrotowej do różnych akcesoriów szlifierskich i obrabianych materiałów.

Nowy standard bezpieczeństwa – szlifierka kątowa FEIN PROTAGO z technologią akumulatorów AMPShare

Jak wiadomo, 27% wszystkich zgłaszanych wypadków podczas pracy elektronarzędziami obciąża konto szlifierek kątowych. Aby radykalnie zmniejszyć liczbę wypadków, FEIN opracował szlifierkę PROTAGO, wyznaczając tym samym nowe, znacznie podwyższone standardy bezpieczeństwa pracy dla tego typu elektronarzędzi. Niemiecki producent w swoim urządzeniu zastosował innowacyjną koncepcję obsługi wymuszającą pracę dwoma rękami. Szlifierka FEIN PROTAGO ma dwa zintegrowane włączniki: czuwakowy i znajdujący się w rękojeści dodatkowej. Oba jednocześnie muszą być wciskane podczas pracy, a zwolnienie tylko jednego z nich powoduje wyłączenie silnika szlifierki. Aby zapewnić użytkownikom maksymalną wygodę pracy i dostosowanie urządzenia do warunków

pracy, rękojeść dodatkowa może być ustawiana w 6 pozycjach. Co ważne, w szlifierce FEIN PROTAGO użytkownik nie może zdemontować osłony tarczy. Rozwiązanie to eliminuje całkowicie przypadki pracy bez osłony, która – jak wiadomo – jest skutecznym zabezpieczeniem przed iskrami i szybko poruszającymi się drobinami pyłu, wiórkami itp. Osłona tarczy jednak nie jest nieruchoma, jej pozycję w zależności od potrzeb reguluje się beznarzędziowo.
Bezpieczeństwo pracy szlifierką FEIN PROTAGO zwiększa także łagodny rozruch silnika, który zapewnia płynne i bezpieczne uruchomienie urządzenia. Wyposażono ją również w szybki hamulec wrzeciona (quick-stop) i zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem, które zapobiega niezamierzonemu włączeniu silnika na skutek podłączenia akumulatora. Omawianą szlifierkę napędza generujący wysoką moc bezszczotkowy silnik FEIN PowerDrive, który mieści się w szczelnej obudowie metalowej. Dzięki niej praca w zapylonym otoczeniu nie powoduje skrócenia żywotności elektronarzędzia.

Nowe szlifierki kątowe FEIN już w sprzedaży

Nowa kompaktowa szlifierka kątowa FEIN CG 15 BL i akumulatorowe szlifierki kątowe CCG 18 z technologią akumulatorową AMPShare oraz PROTAGO dostępne są w specjalistycznych punktach sprzedaży od początku kwietnia 2023 roku. Premierze nowej kompaktowej szlifierki kątowej towarzyszy atrakcyjna promocja: każdy klient, który w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2023 r. zakupi dwie dowolne szlifierki kątowe FEIN, otrzyma w promocyjnej cenie 1 PLN netto tarcze tnące lub ściernice listkowe o wartości netto do 176,40 zł (plus VAT). Więcej informacji na temat tej oferty znajduje się na: https://fein.com/pl_pl/promocje/.
Aby uzyskać 3-letnią gwarancję FEIN PLUS, szlifierkę kątową należy zarejestrować online. Można to zrobić, wykorzystując np. portal internetowy my.fein.com. Więcej informacji o my.FEIN znajduje się na www.fein.pl.

opr. HB (mat.FEIN)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments