Szlifierki kątowe Dedra

Na początku tego roku oferta szlifierek kątowych Dedra powiększyła się o trzy nowe modele. Wraz ze zwiększeniem puli dostępnych tego typu narzędzi wszedł w życie program, który wydłuża ich okres gwarancyjny do dwóch lat.

Do końca 2015 r. w katalogu Dedry można było znaleźć tylko jedną szlifierkę kątową oznaczoną symbolem „DED7950”. Model ten – napędzany silnikiem o mocy 860 W i obsługujący tarcze o średnicy 125 mm – może być wykorzystany zarówno do cięcia, jak i szlifowania. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczy się głównie niska masa, niewielkie rozmiary i

poręczność. Cechą charakterystyczną tej maszyny jest korpus SLIM o bardzo małej średnicy, co umożliwia pewny jej chwyt.

Jednakże tylko jeden model szlifierki kątowej to zdecydowanie za mało dla firmy, która chce się liczyć na rynku elektronarzędzi. Sytuacja zmieniła się z początkiem 2016 r., kiedy w ofercie Dedry pojawiły się trzy nowe elektronarzędzia spełniające większość potrzeb użytkowników szlifierek kątowych.
Wszystkie szlifierki kątowe Dedra mają wiele wspólnych cech konstrukcyjnych. Urządzenia zostały na przykład wyposażone w nowoczesne silniki komutatorowe ze szczotkami elektrografitowymi do samodzielnej wymiany (nie ma konieczności wysyłania ich do serwisu). Wytrzymałe przekładnie umieszczono w metalowych głowicach, które chronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi i doskonale odprowadzają ciepło podczas najbardziej intensywnych cięć i szlifowań. Zostały one dodatkowo zabezpieczone przed wnikaniem do wnętrza agresywnego pyłu szlifierskiego. Dzięki takiej konstrukcji mechanicznej szlifierki kątowe Dedra charakteryzują się wysoką trwałością, przez co mogą być stosowane zarówno w domowym warsztacie, jak i pracach komercyjnych.

Pierwszy z nowych modeli – Dedra DED7951 – podobnie jak DED7950 należy do grupy małych szlifierek kątowych. Napędza go silnik o mocy 950 W i maksymalnej prędkości obrotowej 11.000 obr./min. Sprzęt przystosowany jest do pracy z tarczami o średnicy 125 mm i może być wykorzystany zarówno do cięcia, jak i szlifowania.

Dedra DED7952 – choć także obsługuje osprzęt 125-milimetrowy – jest dużo bardziej zaawansowaną konstrukcją od swoich mniejszych sióstr. Choćby ze względu na zastosowanie silnika o mocy 1200 W i elektronicznej regulacji prędkości obrotowej w zakresie 3000–12.000 obr./min. Tylko ta jedna funkcja sprawia, że zakres zastosowań tej maszyny jest dużo większy od modeli o stałych obrotach na biegu jałowym. Jak wiadomo, regulacja jest szczególnie przydatna przy cięciu i szlifowaniu cienkich blach, tworzyw sztucznych, aluminium, stali nierdzewnej, kamienia, gazobetonu itd. Zmiana prędkości obrotowej daje większą kontrolę nad urządzeniem i dostosowuje je optymalnie do wymagań operacyjnych.

Na samym szczycie piramidy szlifierek Dedra znajduje się model DED7953 na tarcze 230 mm. To urządzenie do najcięższych prac. Zastosowano w nim silnik o mocy 2400 W i maksymalnej prędkości 6300 obr./min. Zgodnie z rynkowymi standardami tej klasy szlifierek w DED7953 zastosowano układ łagodnego rozruchu. Podnosi on zarówno poziom bezpieczeństwa pracy (maszyna nie „kopie” w ręce operatora), jak i trwałość instalacji elektrycznej (eliminuje nadmierne przeciążenie podczas startu maszyny) oraz podzespołów szlifierki (miękki start zmniejsza zużycie mechaniczne elementów napędowych i chroni uzwojenia silnika przed przegrzaniem).

Wszystkie modele szlifierek kątowych Dedra mają dodatkową rękojeść, którą można mocować w trzech położeniach metalowego korpusu: po prawej lub lewej stronie głowicy lub w jej górnej części. Praca bez zamontowania dodatkowej rękojeści jest zabroniona. To rozwiązanie zdecydowanie poprawia komfort pracy, np. długotrwałego szlifowania. W modelach DED7950 i DED7951 korpusy pełnią rolę rękojeści głównej – ich średnice są niewielkie (SLIM) i idealnie pasują do dłoni. Z kolei w maszynach DED7952 i DED7953 zastosowano wyprofilowane rękojeści ze zintegrowanymi włącznikami zabezpieczonymi przed przypadkowym włączeniem. W największym modelu DED7953 rękojeść główna jest obracana –

mamy do dyspozycji trzy pozycje kątowe co 90°. Możliwość obrotu rękojeści poprawia wygodę cięcia tam, gdzie występuje konieczność zmiany położenia maszyny względem obrabianej powierzchni.
Wszystkie szlifierki Dedra zostały zaprojektowane z wysoką dbałością o bezpieczeństwo pracy. Zastosowano w nich solidne metalowe osłony, których położenie w modelach DED7950 i DED7952 można zmieniać beznarzędziowo. Każdą powierzchnię chwytną opisywanych maszyn pokryto antypoślizgowym materiałem, którego dodatkową rolą jest tłumienie drgań przenoszonych na ramiona operatorów.

Reasumując, szlifierki Dedra to maszyny nowoczesne, optymalnie wyposażone technicznie i trwałe. Ich parametry dobrano, uwzględniając realne potrzeby użytkowników tego typu maszyn. Naszym zdaniem doskonale sprawdzą się w warsztatach rzemieślniczych, na budowie i w pracach domowych. Wszystkie maszyny zasilane prądem elektrycznym dystrybuowane przed firmę Dedra i zakupione po 2 stycznia 2016 r., w tym również prezentowane szlifierki kątowe, są objęte wydłużonym okresem gwarancji handlowej do 24 miesięcy. Celem jej jest zapewnienie jak najwyższego poziomu jakości sprzedawanych produktów, ale także obsługi posprzedażnej.

Dane techniczne szlifierek kątowych Dedra

Model

DED7950

DED7951

DED7952

DED7953

Moc (W)

860

950

1200

2400

Obroty na biegu jałowym (l/min)

11.000

11.000

3000-12.000

6300

Średnica tarczy szlifierskiej (mm

125

125

125

230

Elektronika

regulacja obrotów

miękki start

Waga (kg)

2,0

2,5

2,9

4,9

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar