SZLIFOWANIE Z DEDRĄ

Szlifierki oscylacyjne Dedra DED7941 i Dedra DED7943, szlifierka mimośrodowa Dedra DED7947 oraz taśmowa Dedra DED7949 to elektronarzędzia, które znalazły się w ofercie firmy Dedra Exim.

Urządzenia te przyspieszają i uprzyjemniają żmudny proces szlifowania podczas wytwarzania lub renowacji mebli, ozdób i innych mniej lub bardziej użytkowych elementów drewnianych i drewnopochodnych. Szlifierki ręczne Dedra przeznaczone są dla każdego posiadacza przydomowego warsztatu. Są to narzędzia niezbędne do pracy z drewnem i materiałami drewnopochodnymi. Jak wiadomo, szlifowanie to czynność wykonywana na niemal każdym etapie pracy z drewnem – od usuwania starych powłok lakierniczych przez zmniejszenie grubości elementów, np. w celu spasowania elementów mocujących, aż po szlifowanie wykańczające nadające

powierzchniom wysoką gładkość przed lakierowaniem, woskowaniem czy impregnowaniem. Dzięki możliwości zastosowania papierów ściernych o różnej granulacji ziaren (od 40P) można uzyskać powierzchnie o wysokiej jakości, szlifując najpierw zgrubnie (niska granulacja), a następnie stopniowo wygładzając obrabiane elementy (wysokie granulacje). Używając szlifierek ręcznych Dedra, należy pamiętać, że zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby większość prac wykonywały „za użytkownika”. Oznacza to, że operator powinien wkładać w szlifowanie jak najmniej siły, a tempo i jakość obróbki regulował, odpowiednio dobierając parametry pracy urządzeń (nie dotyczy DED7941) i granulację papieru.

 

Szlifierki oscylacyjne Dedra DED7941 i DED7943

Są to szlifierki, które wykonują oscylacyjne (okrężne, ekscentryczne) ruchy stopą z papierem ściernym. Szlifierka DED7941 wykonuje aż 13.500 takich ruchów na minutę i zdecydowanie ułatwia oraz przyspiesza pracę szlifierza. Wraz z urządzeniem użytkownik dostaje w zestawie 12 szt. papieru ściernego o różnej granulacji.

DEDRA-DED7943 Urządzenie DED7943 ma możliwość regulacji częstotliwości oscylacji od 6000 do 13000/min oraz samodzielny system odprowadzania urobku zakończony pojemnikiem z filtrem (w zestawie 1 szt. papieru ściernego). Maszyny te służą przede wszystkim do prac wykończeniowych oraz do szlifowania drobnych lub delikatnych elementów. Warto wspomnieć, że tarcze szlifierskie w obu modelach mają dodatkowe otwory służące do odprowadzania urobku, dzięki czemu użytkownik nie musi co chwilę przerywać pracy, aby oczyścić papier.

DEDRA-DED7941

Szlifierka mimośrodowa Dedra DED7947

Ma talerz szlifierski osadzony na mimośrodzie i oprócz wykonywania ruchów oscylacyjnych obraca się osiowo, co przyspiesza szlifowanie i zwiększa jego jakość oraz powoduje równomierne zużycie krążka ściernego. Dzięki zastosowaniu talerza o średnicy 125 mm szlifierką Dedra DED7947 można skutecznie i komfortowo pracować na średnich i średnio dużych powierzchniach. Urządzenie zostało wyposażone w regulator prędkości pracy silnika (6000–13.000 oscylacji talerza/min), w talerz dodatkowo wentylowany w celu odprowadzania większej ilości urobku oraz w wydajny samodzielny system odprowadzania pyłu do pojemnika z filtrem. W zestawie ze szlifierką znajduje się 6 szt. papieru ściernego o różnej granulacji.

DEDRA-DED7947

Szlifierka taśmowa Dedra DED7949

Urządzenie zaprojektowano z myślą o szlifowaniu zgrubnym. Umożliwia ono szybkie szlifowanie większych powierzchni dzięki efektywnemu usuwaniu większych ilości urobku. Bezkońcowy pas ścierny szlifierki DED7949 pracuje ze znacznie większą agresywnością niż papiery ścierne mocowane na szlifierkach oscylacyjnych i mimośrodowych. Dlatego szlifierka taśmowa DED7949 pozwala wyszlifować np. duży blat stołu szybko i bez większego wysiłku. Dodatkowo pomaga w tym wydajny system odprowadzania urobku zakończony workiem oraz możliwość regulacji prędkości posuwu taśmy od 150 do 270 m/min. W zestawie z maszyną użytkownik otrzymuje 1 pas bezkońcowy.

DEDRA-DED7949

Reasumując, szlifierki Dedra do materiałów drewnianych umożliwiają efektywne i wysokiej jakości ich szlifowanie. Można je optymalnie dobrać do typu wykonywanych operacji i kształtów obrabianych elementów oraz uzyskać bardzo dobre rezultaty niewielkim nakładem pracy.

opr. LP (mat.Dedra)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments