SZLIFIERKA TAŚMOWA STHOR 79420

Jedną z największych zalet nowej szlifierki taśmowej Sthor jest wydajna jednostka napędowa o mocy 950 W. Sprawia ona, że maszyna ta świetnie sprawdzi się nie tylko przy zgrubnej obróbce powierzchni drewnianych, ale też będzie efektywna przy usuwaniu korozji i farb z elementów metalowych.

Moc z silnika przekazywana jest na rolkę napędzającą taśmę szlifierską za pośrednictwem paska wielorowkowego. To gwarancja stabilnej pracy maszyny. Prędkość przesuwu taśmy szlifierskiej reguluje się w zakresie 200–380 m/min. Dzięki temu można optymalnie dobrać parametry pracy narzędzia do rodzaju obrabianego materiału.

 

79420

100vw, 1100px" />
W układzie napędowym producent zastosował m.in. mechanizm regulacji naciągu taśmy szlifierskiej, a także równej wielkości tuleje i zabezpieczenie przeciw ześliźnięciu się taśmy, które zapobiega jej rwaniu się. Do szlifierki Sthor można podłączyć materiałowy worek na pył, który pozwala zachować czystość w miejscu pracy. Uchwyt główny szlifierki i przedni pomocniczy zostały pokryte antypoślizgową okładziną. Odpowiada ona za pewne trzymanie urządzenia podczas pracy i ogranicza poziom drgań przenoszonych na ręce użytkownika.

Marek Pudło