SZLIFIERKA TAŚMOWA METABO BAE 75

Szlifierka taśmowa Metabo BAE 75 to elektronarzędzie przeznaczone do obróbki materiałów drewnianych, do szlifowania zgrubnego, jak i wykańczającego.

Sprawdzona konstrukcja

Jeśli chodzi o napęd, szlifierka taśmowa Metabo BAE 75 ma sprawdzoną w tysiącach podobnych urządzeń standardową konstrukcję, tj. wyposażona jest w przekładnię pasową poruszającą rolkę napędową taśmy szlifierskiej. W urządzeniu zastosowano 1010-watowy silnik elektryczny, który zapewnia wystarczającą moc do szlifowania zgrubnego dużych powierzchni (zob. niżej). Prędkość jego pracy, tj. szybkość przesuwu taśmy, można w niej ustawiać w zakresie 240-450 m/min. Elektronarzędzie wyposażono bowiem w elektroniczną regulację obrotów silnika z pokrętłem nastawczym zlokalizowanym w górnej części rękojeści głównej.

Obsługa, ergonomia i
wygoda pracy

W urządzeniu znajdziemy dźwigniowy mechanizm zaciskowy wymiany szlifierskiej taśmy bezkońcowej, którego działanie polega na przybliżeniu rolek, co pozwala na szybkie jej zdjęcie lub założenie. Pozycję przedniej rolki (tzw. prowadzącej) można regulować pokrętłem i ustawiać tak, aby taśma w czasie szlifowania nie zsuwała się. Omawianym elektronarzędziem można szlifować przy krawędziach ścian, gdyż lewy jego bok (patrząc od strony rękojeści głównej) nie ma występów. Stosuje się w nim standardowe i łatwo dostępne bezkońcowe taśmy szlifierskie o wymiarach 533 x 75 mm.


W szlifierce mamy układ odpylający, który odprowadza drobimy kurzu do specjalnego worka znajdującego się na jej standardowym wyposażeniu. Można do niej podłączyć także wąż odkurzacza przemysłowego za pomocą specjalnego króćca. Jego użycie zwiększa skuteczność odpylania i pozwala na prawie całkowite czystą pracę.

Urządzenie wyposażono w dwie rękojeści: główną i dodatkową. Obie pokryte są miękką wykładziną soft grip, co ułatwia ich trzymanie oraz redukuje przenoszone na ręce operatora wibracje. W rękojeści głównej znajduje się włącznik spustowy z blokadą, a w jej górnej części pokrętło regulacji szybkości pracy. Takie jego umieszczenie umożliwia łatwą nastawę parametrów pracy elektronarzędzia. Uchwyt dodatkowy można montować w trzech różnych pozycjach. Pozwala to lepiej dostosować szlifierkę do indywidualnych wymagań operatorów pod względem ustawienia rąk w czasie operowania nią. Jak wiadomo, szlifierkami taśmowymi pracuje się oburęcznie, co wynika z konieczności wywierania nimi równomiernego nacisku na materiał obrabiany. Urządzenie ma także łatwo montowalną i demontowalną podstawę do pracy stacjonarnej.

Reasumując, profesjonalna szlifierka taśmowa Metabo BAE odznacza się stosunkowo dużą mocą i efektywnością pracy. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i ergonomiczny. Naszym zdaniem, doskonale nadaje się zarówno do szlifowania zgrubnego, jak wykańczającego dużych powierzchni drewnianych.

Dane techniczne szlifierki taśmowej Metabo BAE 75E

Moc nominalna/zasilanie1010 W/230 V
Prędkość taśmy bez obciążenia240-450 m/min
Wymiary taśmy (dł. x szer. mm)533 x 75 mm
Powierzchnia robocza taśmy (mm)75 x 145
Długość kabla4 m
Masa4,9 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments