SZLIFIERKA PRZEGUBOWA FESTOOL PLANEX EASY. PERFEKCYJNE POWIERZCHNIE ŚCIAN W ŁATWY I SZYBKI SPOSÓB

Festool nie bez powodu użył w nazwie swojej nowej szlifierki przegubowej Planex easy przymiotnika „easy“. Planex easy jest bowiem narzędziem lekkim, bardzo wytrzymałym i intuicyjnym w obsłudze. Dzięki temu przygotowanie pomieszczeń pod zabudowę suchą stało się teraz znacznie łatwiejsze i szybsze.

 

Nowoczesny bezszczotkowy silnik EC-TEC i bezpośredni napęd

W nowej szlifierce przegubowej Planex easy Festool zastosował najnowocześniejsze rozwiązania sprawdzone w siostrzanym modelu Planex. Nowością jest w niej bezszczotkowy silnik EC-TEC, który znajduje się w głowicy. Jego obroty i moc przenoszone są za pomocą przekładni bezpośrednio na talerz szlifierski. Oznacza to, że w nowym sprzęcie nie ma wałka giętkiego. Jak wiadomo, ten element

powoduje straty mocy generowanej przez silnik i do tego jest rozwiązaniem bardzo zawodnym, gdyż często pęka. Powoduje to niepożądane przerwy w pracy i zwiększa koszty eksploatacji szlifierek do ścian. Zastosowany w Planex easy bezpośredni napęd talerza oznacza nie tylko wysoką żywotność nowej szlifierki Festool, ale razem z bezobsługowym bezszczotkowym silnikiem EC-TEC zapewnia ciągłą pracę i redukuje liczbę wizyt w serwisie do minimum. Dzięki temu mamy niskie koszty eksploatacji sprzętu i bezproblemową pracę. Zastosowana w szlifierce elektronika optymalizuje jej pracę, zabezpiecza urządzenie przed przeciążeniem, jak też umożliwia regulację obrotów talerza w zakresie 400–920 min-1.

Festool_Planex_easy_06

Ważnym elementem głowicy jest nowy, supermiękki talerz szlifierski. Optymalnie dopasowuje się on do ścian, sufitów czy nierównych powierzchni. Umożliwia więc łatwe szlifowanie i zapewnia jego wysoką jakość. Dzięki zdejmowanemu segmentowi szczotkowemu osłony szlifierką Planex easy możemy też dokładnie szlifować przy krawędziach czy narożnikach.

Festool_Planex_easy_04

Planex easy skonstruowany jest klasycznie, mamy więc w nim długą i wąską rękojeść oraz wspomnianą głowicę szlifującą z napędem (silnikiem EC-TEC, przekładnią i talerzem szlifierskim). Głowica jest połączona z rękojeścią za pomocą przegubu. Przegubowe połączenie między głowicą a uchwytem pozwala na swobodne wykonywanie skrętów i pochyleń, co znacznie ułatwia manewrowanie, a obracający się talerz zawsze przylega płasko do obrabianej powierzchni. Dzięki temu szlifierką Planex easy uzyskujemy doskonałe rezultaty bez względu na to, czy szlifujemy ściany, czy sufity. Sprzęt jest wysoce ergonomiczny – waży 4 kg, czyli najmniej na rynku. Jest też przy tym perfekcyjnie wyważony.

Festool_Planex_easy_01

Bezpyłowe szlifowanie

Podczas szlifowania szlifierkami przegubowymi powstają bardzo duże ilości pyłu. Jego skuteczne usuwanie z pola pracy jest więc konieczne w celu zapewnienia czystego i zdrowego środowiska pracy. Dlatego do nowej szlifierki Planex easy Festool oferuje specjalnie do niej dopasowany odkurzacz mobilny z funkcją automatycznego oczyszczania filtra głównego (AC – AutoClean). Wyposażony jest on w odporny na zginanie wąż ssący oraz zasuwę zamykającą w celu zapewnienia bardzo intensywnego oczyszczania filtra głównego. Należy tu wspomnieć, że wszystkie elektronarzędzia Festool i systemy do odsysania są do siebie optymalnie dopasowane. A wszystko po to, by zapewnić zarówno ochronę dla zdrowia, jak i bezproblemową pracę oraz perfekcyjne rezultaty. Mechaniczna blokada pomiędzy wężem ssącym a urządzaniem dba o ich niezawodne połączenie i skuteczne odsysanie. Nowy Planex easy skraca nie tylko czas pracy i tnie koszty, ale też dba o zdrowie profesjonalistów i zadowolenie ich klientów.

Festool_Planex_easy_05

Pełna gotowość do pracy w każdym momencie

Uruchomienie nowej szlifierki Planex easy jest również easy. Ponieważ składa się ona z jednej części, jest gotowa do pracy zaraz po wyjęciu z wygodnej i kompaktowej torby (w zakresie dostawy). Sprzęt obsługuje się intuicyjnie w sposób dziecinnie prosty za pomocą jednego włącznika. – Przy projektowaniu

nowej szlifierki Planex easy łatwość obsługi była dla nas najważniejsza – stwierdza Patrick Hitzer, menedżer produktu w Festool. – Design, ergonomia i wydajność też miały przy tym wyjątkowe znaczenie. Dlatego urządzenie łączy nowoczesny napęd i perfekcyjne wyważenie z intuicyjną obsługą. Jest ono naszą odpowiedzią na życzenia profesjonalnych użytkowników. Opracowując je, konsekwentnie rozbudowaliśmy istniejący program szlifierek przegubowych Festool. Sprawdzony siostrzany model Planex, mający liczne funkcje takie jak regulowana długość uchwytu i aktywne wsparcie odsysania pyłu, przeznaczony jest przede wszystkim dla użytkowników, którzy w codziennej pracy wykorzystują ich możliwości. Planex easy natomiast stworzony został specjalnie dla malarzy i osób specjalizujących się w zabudowie suchej, które w takim sprzęcie cenią sobie efektywność pracy, wygodę i łatwość oraz szybkość obsługi – konkluduje Patrick Hitzer.

Festool_Planex_easy_08

Nowa szlifierka Festool Planex easy będzie dostępna od marca 2017 r. w różnych wariantach i z różnymi odkurzaczami mobilnymi (więcej informacji na www.festool.pl/planexeasy).

pins

W szlifierce Planex easy Festool zastosował bezszczotkowy silnik EC-TEC, który nie wymaga konserwacji, oraz przekładnię mechaniczną, której wrzeciono napędza bezpośrednio talerz szlifierski. Taka konstrukcja oznacza brak wałka giętkiego, który szybko się zużywa i często pęka, a przy tym obniża moc użyteczną sprzętu. Szlifierka Planex easy jest łatwa w obsłudze i dlatego szlifowanie nią sufitów i ścian przebiega szybko, równomiernie i bez problemów. Ponieważ ma niewielką masę, praca nią nie jest męcząca dla użytkownika i bardzo wydajna.

Dane techniczne szlifierki przegubowej Festool Planex easy

Pobór mocy400 W
Prędkość obrotowa na biegu jałowym400-920 min-1
Wymienialny talerz szlifierski215 mm
Materiały ścierne225 mm
Długość1,60 m
Przyłącze do odsysania pyłu36 mm
Ciężar4,00kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments