SZLIFIERKA KĄTOWA YATO YT-82101

Najnowsza szlifierka kątowa YATO YT-82101 została stworzona z myślą o profesjonalistach, którzy zajmują się cięciem i szlifowaniem stali, a w szczególności INOX-u.

Podczas obróbki stali nierdzewnej niezbędna jest regulacja prędkości obrotowej, która umożliwia szlifowanie bez przypalenia powierzchni. Maszyna YATO napędzana jest silnikiem o mocy 1100 W, a 6-stopniowa regulacja prędkości obrotowej pozwala zmieniać ten parametr w zakresie 3000–12.000 obr./min. W układzie napędowym znajdziemy elektroniczny system stabilizacji obrotów, który utrzymuje stałą prędkość tarczy pod zmiennym obciążeniem, a także układ miękkiego startu. Szlifierka

YATO charakteryzuje się wysoką odpornością na obciążenia – przekładnia główna wykonana jest ze stali o twardości 53–56 HRC, miedziane uzwojenie zabezpiecza przed przegrzaniem, a obieg powietrza chłodzącego wirnik i przekładnię chroni narzędzie przed wnikaniem pyłu, w tym też podczas pracy na najwyższych obrotach.

Nowe elektronarzędzie YATO posiada wszystkie rozwiązania znane z małych szlifierek kątowych, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy. Mamy więc solidną metalową osłonę z regulacją kątową położenia, pod którą pracuje tarcza o średnicy 125 mm. Zastosowano także uchwyt pomocniczy mocowany z prawej lub lewej strony głowicy, a także gumowany kabel zasilający o długości 3 m do wygodnego poruszania się po warsztacie lub na placu budowy.

Marek Pudło

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar