Szlifierka kątowa Milwaukee AG 12-125 X

Małe szlifierki kątowe z tarczami 115 i 125 mm są coraz doskonalsze. Producenci stosują w nich rozwiązania, które do tej pory były zarezerwowane dla dużych maszyn. Możemy więc być spokojni o ich skuteczność oraz trwałość i śmiało realizować długotrwałe, wymagające szlifowanie.

 

 

Do oferty firmy Milwaukee weszła niedawno nowa rodzina trzech małych szlifierek kątowych (AG- 12-115 X, AG 12-125 X i AGV 12-125 X). Modelami z tarczą 125 mm swobodnie przetniemy pręty zbrojeniowe, a nawet nieduże profile stalowe. Szlifierka AG-125 X to elektronarzędzie wyposażone w nowoczesny silnik o mocy

1200 W. Został on wykonany w technologii „PROTECTOR”, gdzie stojan powleczony jest żywicą epoksydową, co chroni silnik przed agresywnym pyłem i zwiększa trwałość narzędzia. Szlifierka ma obroty 11.000 obr./min (bieg jałowy).

 

Milwaukee AG 12-125 X obsługuje tarcze o średnicy 125 mm. Osprzęt mocuje cię do wrzeciona za pomocą tradycyjnej nakrętki M14. Warto zauważyć, że będący w wyposażeniu klucz ma specjalne wygięcie, które pozwala dokręcać nakrętkę w schowaną głęboko w osprzęcie (np. w grubej tarczy listkowej). Ale to nie wszystko. Jako wyposażenie dodatkowe można dokupić nakrętkę FIXTEC – obsługiwaną ręcznie, bez dodatkowych akcesoriów, która pozwala szybko i wygodnie zmieniać ściernice.

 

Przy konstrukcji nowych szlifierek kątowych inżynierowie z Milwaukee zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracy. Dowodem na to są dwa rozwiązanie, które znajdziemy w modelu AG 12-125 X. Pierwszy jest oczywiście metalowa osłona tarczy szlifierskiej. Nie byłoby w niej nic szczególnego, gdyby nie sposób montażu do kołnierza głowicy. Zastosowany system zapadek i ząbków zapobiega obróceniu się osłony w momencie rozerwania tarczy, a tym samym chroni użytkownika przed obrażeniami. Należy podkreślić, że taki sposób mocowania osłony jest bardzo wygodny w codziennej obsłudze, ponieważ nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów (np. wkrętaka) – żeby zmienić jej położenie, wystarczy wcisnąć zapadkę blokującą.

 

Drugim elementem podnoszącym bezpieczeństwo pracy jest uchwyt dodatkowy. Muskularnie wyglądająca i pokryta wykładziną antypoślizgową rękojeść nie tylko absorbuje dużą część powstających w czasie cięcia i szlifowania wibracji, ale także pomaga okiełznać szlifierkę podczas wymagających zadań.

 

 

Dane techniczne szlifierki kątowej Milwaukee AG 12-125 X

Moc

1200 W

Obroty na biegu jałowym

11.000/min

Średnica tarczy szlifierskiej/gwint wrzeciona

125 mm/M14

Maks. głębokość cięcia

33 mm

Waga

2,3 kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PIŁY TAŚMOWE JUFISTO

Zastosowanie bimetalicznych pił taśmowych to obecnie najpopularniejszy i najbardziej efektywny sposób przecinania metali. Połączenie wysokiej jakości stali sprężynowej stanowiącej korpus z ostrzami HSS o wysokich twardościach odpornych na ścieranie pozwoliło uzyskać bezkonkurencyjne narzędzie tnące stosowane nie tylko w obróbce metali.

 

Bimetaliczne piły taśmowe marki JUFISTO to wysokiej jakości narzędzia skrawające. Niezależnie od tego czy używane są w przemyśle, czy w warunkach warsztatowych, spełniają maksymalne wymogi i oczekiwania. Kompleksowość sekcji (szerokość i grubość taśm), podziałek i różnorodność charakterystyki zębów oraz gatunków stali HSS, z której wykonane są ostrza, oferują definitywne i efektywne rozwiązania w technologii cięcia metali. Oczywiście, dotyczy to całego spektrum

przecinanych materiałów: od stosunkowo łatwych w obróbce metali nieżelaznych do trudno skrawalnych stali narzędziowych, nierdzewnych, łożyskowych, inconeli, stopów na bazie niklu i chromu. Do materiałów niekonwencjonalnych, przy których ostrze HSS nie radzi sobie lub jego żywotność jest mocno ograniczona, JUFISTO oferuje piły z węglikiem spiekanym.

Jufisto_pil_tasm-4

Wysokie wymagania jakościowe połączone z koniecznością ciągłego przewyższania oczekiwań klientów są celem JUFISTO. Jest to marka, pod którą kryje się przemysłowa i niezmienna jakość.

Jak wiadomo, bardzo ważnym elementem jest odpowiedni dobór piły. Nie tylko gatunek materiału, który obrabiamy, jest istotny. Przede wszystkim powinniśmy poklasyfikować taśmy w zależności od detali, jakie planujemy przecinać. Podziałki o dużych zębach i większych rowkach zastosujemy do obróbki pełnych i grubościennych materiałów. Natomiast do kształtowników, profili i rur cienkościennych użyjemy większej liczby zębów na cal. Na rynku pojawia się coraz więcej pił tzw. uniwersalnych i jest to dobre rozwiązanie, ponieważ jak wiadomo bardzo dużo czasu tracimy na zmianę narzędzia podczas pracy. JUFISTO również ma takie pozycje w swojej ofercie, jednak wszystko ma swoje granice i takie narzędzie będzie spełniać swoje zadanie tylko w pewnych zakresach cięć. W przeciwnym razie wydajność narzędzia i jakość cięcia znacznie się obniży, a ryzyko związane z uszkodzeniem ostrzy tnących wzrośnie. Dlatego w wielu sytuacjach niezbędne może okazać się skorzystanie z porady specjalistów.

Jufisto_pil_tasm-1

– Ogromna liczba modeli przecinarek wiąże się z taką samą liczbą konkretnych wymiarów pętli i aby sprostać takim wymaganiom, niezbędne jest posiadanie profesjonalnej linii zgrzewczej – informuje Karol Ciesiółka, specjalista do spraw pił taśmowych w PS Trading. – Dzięki temu gotowy produkt dostarczamy do klienta w ciągu dwóch dni roboczych. Doświadczenie i profesjonalizm w zgrzewaniu pił taśmowych JUFISTO gwarantuje 17 lat praktyki oraz wykwalifikowany zespół pracowników. Dobrze wykonane i obrobione zgrzewy są gwarancją kultury pracy i żywotności piły. Pracujemy na urządzeniach wiodącej w Europie niemieckiej firmy IDEAL i możemy zgrzewać taśmy do szerokości 100 mm. Zastosowanie odpowiedniej piły, ustawienie odpowiednich parametrów przecinarki oraz dbanie o stan techniczny maszyny zapewni pełną satysfakcję z oferowanego przez PS TRADING produktu – konkluduje Karol Ciesiółka.

Jufisto_pil_tasm-3

Jufisto_pil_tasm-2

 

opr. HB

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu