SZLIFIERKA DO ŚCIAN STHOR 79307

Do katalogu elektronarzędzi Sthor dołączyła właśnie szlifierka na wysięgniku 79307 zwana w nomenklaturze budowlańców „żyrafą”. Przeznaczona jest do wydajnego szlifowania ścian pokrytych gładzią gipsową.

 

Szlifierka Sthor 79307 posiada rękojeść o regulowanej długości. Dzięki temu można ją dopasować i do wzrostu operatora, i do wysokości pomieszczeń, tak by szlifowanie było jak najwygodniejsze i nie powodowało zmęczenia. Szlifierką Sthor możemy szlifować ściany o wysokości do 3,5 m bez konieczności stosowania podestów czy drabin. Jej głowica robocza zamontowana jest na rękojeści za pośrednictwem wału Cardana, co pozwala na optymalne dopasowanie talerza szlifującego do obrabianej powierzchni ściany. W głowicy znajduje się napęd urządzenia, którego sercem

jest silnik o mocy 600 W. Wyposażony jest w elektroniczną płynną regulację obrotów. Do ich ustawiania w zakresie 600-1600 obr./min służy pokrętło znajdujące się w rękojeści. W talerzu szlifierskim można na rzepy mocować krążki ścierne o średnicach 210, 215 lub 225 mm. Urządzenie ma wbudowany system odsysania pyłu wykorzystujący podciśnienie wytwarzane przez wentylator silnika. System składa się z talerza szlifierskiego z otworami odsysającymi, jego osłony z wieńcem szczotkowym oraz giętkiego węża transportowego i materiałowej torby na pył. Dzięki takiej konfiguracji systemu odsysania pyłu nie musimy podczas szlifowania używać odkurzacza.

Marek Pudło, pins

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar