SZLIFIERKA DO GIPSU BOSCH GTR 550 PROFESSIONAL

Szlifierka do gipsu typu „żyrafa” GTR 550 to nowość i pierwsze tego typu narzędzie w ofercie Bosch Professional. W połączeniu z odkurzaczami klasy L i M z systemem automatycznego oczyszczenia filtra (AFC) zapewnia niemal całkowicie bezpyłową pracę przy szlifowaniu płyt kartonowo-gipsowych.

• Głowica UltraFlexible chroni przed uszkodzeniami powierzchni, gwarantuje gładkie szlifowanie bez wysiłku
• Funkcja przysysania do sufitu zapewnia wysoki komfort użytkowania
• Uchwyt w kształcie L zmniejsza naprężenie ramion w trakcie pracy

Szlifierka Bosch GTR 550 Professional wyposażona jest w wygodny drążek segmentowy z

łatwym w obsłudze mocowaniem z blokadą. Dzięki temu, bez ryzyka jej uszkodzenia, można szybko dostosować jej długość do wykonywanych prac, np. szlifowania sufitów. Z kolei funkcja Constant speed, czyli regulacja obrotów z podtrzymaniem stałej prędkości obrotowej, zapewnia wysoką wydajność szlifowania i optymalne dobranie mocy elektronarzędzia do zastosowanego osprzętu. Obie te funkcje sprawiają, że praca GTRem 550 oszczędza czas oraz siły użytkownika. Dzięki nim szlifierka jest łatwa w użytkowaniu.

Głowica UltraFlexible chroni przed uszkodzeniami obrabiane powierzchnie i gwarantuje gładkie szlifowanie bez wysiłku. To opatentowane przez markę Bosch rozwiązanie – konstrukcja głowicy szlifierskiej i jej połączenie z przedłużką wykonane są w sposób, który gwarantuje łatwe dostosowanie się talerza szlifującego do obrabianej powierzchni i co za tym idzie – łatwiejsze operowanie elektronarzędziem.

GTR 550 posiada również wydajny i trwały silnik, który zapewnia szybkie tempo szlifowania w trudnych warunkach oraz charakteryzuje się długą żywotnością. Dzięki funkcji przysysania użytkownik odczuwa niższą wagę elektronarzędzia podczas szlifowania sufitu. Jej działanie polega na odpowiednim zwiększeniu podciśnienia zasysanego powietrza (służy do tego regulacja jego przepływu), czego efektem jest przyssanie się narzędzia do obrabianej powierzchni.

Na komfort użytkowania pozytywnie wpływa także uchwyt w kształcie L, który zmniejsza naprężenie ramion podczas pracy szlifierką GTR 550. Do współpracy z nią Bosch rekomenduje następujące odkurzacze: GAS 35 L/M AFC lub GAS 55 M AFC (Auto Filter Cleaning). Modele te mają ma funkcję automatycznego czyszczenia filtra głównego, która pomaga utrzymać wysoką moc ssania i chroni odkurzacz przed uszkodzeniem.

Szlifierka Bosch GTR 550 Professional jest przeznaczona dla profesjonalistów z branży budowlanej: malarzy, monterów płyt gipsowo-kartonowych i ekip wykończeniowych, którzy z pomocą tego sprzętu łatwiej i szybciej przygotują powierzchnie do gruntowania lub malowania.

W swojej ofercie Bosch posiada także osprzęt do „żyraf”: siatki szlifierskie M480 Best for Wood and Paint o ziarnistości od 80 do 400, włączając w to polecane do stosowania w „Żyrafach” siatki o ziarnistości 120/150/180. Szlifierka GTR 550 jest już dostępna w sprzedaży u wybranych partnerów handlowych Bosch Professional.

Dane techniczne szlifierki do gipsu Bosch GTR 550 Professional

Moc nominalna550 W
Prędkość bez obciążenia 340-910 min-1
Rozmiar papieru225 mm
Długość standardowa1,7 m
Wersja bez przedłużki1,1 m
Waga wersji standardowej4,8 kg
opr. HB (mat.Bosch)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments