SZKOLENIA FIRM LIBET I ADIAM DLA BRUKARZY

Na początku lutego w łódzkiej fabryce Libetu odbył się dwutygodniowy cykl szkoleń dla brukarzy. Zorganizowały go razem firmy Libet, Adiam, Mapei, Ravdeck, Leica Geosystem i Komatsu. Po raz kolejny tego typu akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a w warsztatach wzięło udział ponad 2000 osób.

 

 

Podobnie jak w ubiegłym roku warsztaty miały dwa bloki, na każdym z firmowych stoisk odbywały się teoretyczna prezentacja dostawcy i jego produktów oraz zajęcia praktyczne. W tym roku dodatkowym atutem była możliwość otrzymania certyfikatu za prawidłowe wykonanie zadań praktycznych.

 

Firma Libet przedstawiła nowe produkty i aktualne trendy panujące na rynku nawierzchni i dekoracji. W ramach przygotowanych przez nią

zadań praktycznych uczestnicy biorący udział w certyfikacji musieli ułożyć taras wentylowany za pomocą specjalnych wsporników firmy Ravdeck. W hali Adiamu odbywała się prezentacja programu narzędzi diamentowych i maszyn przeznaczonych dla brukarzy oraz glazurników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście narzędzia diamentowe: tarcze i otwornice do ceramiki. Piły stołowe włoskiego producenta Battipav i maszyny firmy Cardii dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i zastosowanym patentom wywarły też duże wrażenie na wszystkich szkolących się brukarzach. Pierwsze praktyczne zadanie do wykonania na stoisku firmy Adiam polegało na dokładnym zwymiarowaniu i docięciu na pile stołowej Exspert 500 brakujących elementów kwietnika wykonanego z palisady. Zadanie nie było proste, ponieważ każdy element miał inny wymiar, a cięcia były do prowadzone pod różnymi kątami.

Adiam-Libet-3

Marcin Zieliński, dyrektor handlowy Adiam, prezentuje piły stołowe Battipav

Drugie polegało na odpowiednim wymiarowaniu i wykonaniu cokołu ściennego na panelu imitującym taras. Podczas niego trzeba było się zmierzyć z bardzo trudnym przeciwnikiem, jakim są wielkoformatowe płyty ceramiczne firmy Libet, które mają grubość 2 cm i wymiary 120 x 60 cm. Wykonując to zadanie, brukarze mieli do dyspozycji dwie maszyny z serii Prime o różnych długościach 1200 mm i 1500 mm – tutaj liczyła się precyzja, a element trzeba było dociąć pod kątem 45 stopni i dopasować do panelu.

Adiam-Libet-4

Kolejnym stoiskiem z panelem praktycznych zadań było stoisko firmy Mapei, wiodącego producenta chemii budowlanej. W ramach niego trzeba było m.in. wykonać zabezpieczenie betonowych elementów płyt tarasowych, balkonowych oraz schodów za pomocą 2-składnikowej elastycznej i paroprzepuszczalnej hydroizolacji podpłytkowej MAPELASTIC, wzmacnianej siatką z włókna szklanego MAPENET 150 oraz dodatkowe doszczelnienie miejsc newralgicznych taśmą narożną MABEBAND.
– Nasze szkolenia łączą cele edukacyjne z marketingowymi – stwierdza Marcin Zieliński, dyrektor handlowy Adiamu. – Dzięki nim profesjonaliści mogą wykorzystywać wszystkie walory naszych produktów i być w pełni z nich zadowoleni. Obie strony mają więc korzyści – my jesteśmy coraz powszechniej rozpoznawalni na rynku, a użytkownicy naszych produktów lepiej wykonują swoją pracę oraz zarabiają więcej pieniędzy.

opr. HB

Adiam-Libet-6 Adiam-Libet-7 Adiam-Libet-5 Adiam-Libet-2 Adiam-Libet-1

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar