Szkolenia Festool w PCN

Otwarte w ubiegłym roku Podlaskie Centrum Narzędziowe to wyjątkowe miejsce spotkań profesjonalnych użytkowników elektronarzędzi. Zarząd i pracownicy firmy JR-Tech oraz TTS Tooltechnic Systems Polska dokładają wszelkich starań, aby program szkoleń, które oferuje Centrum, był naprawdę ciekawy, i żeby każdy fachowiec znalazł tu odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania, dotyczące użytkowania produktów spod znaku Festool, Protool i Schneider Airsystems.

 

Podlaskie Centrum Narzędziowe to przestronny budynek zajmujący 250 m kw. powierzchni, na których znajdziemy Festoool Shop in Shop, salę pokazową do prezentacji możliwości roboczych narzędzi, klimatyzowaną salę szkoleniową z nowoczesnym

systemem audiowizualnym oraz zaplecze socjalne dla różnego rodzaju spotkań. Ośrodek szkoleniowy, który stanowi integralną część PCN, przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników narzędzi Festool, Protool i Schneider Airsystems, a więc nie tylko klientów JR-Tech-u. Szkolenia cykliczne odbywają się tutaj zazwyczaj dwa razy w miesiącu, ale nie jest to regułą. W okresach, kiedy zapotrzebowanie na szkolenia jest większe, organizowane są trzy, a nawet cztery razy w miesiącu. Najbardziej rozbudowane są szkolenia dotyczące marki Festool, dlatego podzielono je na dwa stopnie zaawansowania. Szkolenia stopnia pierwszego przeznaczone są dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają pracę narzędziami tej marki. Bardziej zaawansowane szkolenia drugiego stopnia organizowane są dla fachowców, którzy pracują już maszynami niemieckiej marki, ale potrzebują uzupełnić swoją wiedzę na temat tajników ich obsługi i możliwych zastosowań. Każde spotkanie szkoleniowe podzielone jest na dwie części. W części teoretycznej uczestnicy poznają dane techniczne oraz możliwości omawianych urządzeń. W części praktycznej, która odbywa się we wspomnianej sali pokazowej, prezentowane są zastosowania maszyn czy narzędzi, a także uczestnicy uczą się prawidłowej pracy i obsługi urządzeń.

Harmonogram i tematyka szkoleń ustalana jest w oparciu o informacje docierające od klientów. Pracownicy PCN szybko reagują na zapotrzebowanie i przygotowują spotkania o odpowiedniej tematyce. Zainteresowani danym szkoleniem mogą nie tylko zostaną poinformowani o interesującym ich wydarzeniu z odpowiednim wyprzedzeniem, ale też pracownicy PCN przypomną im o spotkaniu przed jego rozpoczęciem. Uczestnicy nie muszą się zatem obawiać, że w natłoku codziennych spraw umknie im termin szkolenia. Informacje na temat planowanych szkoleń można uzyskać w siedzibie firmy oraz poprzez jej handlowców.

Szkolenia cykliczne nie są jedyną okazją do uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu obsługi i użytkowania systemów i narzędzi Festool. Fachowcy, którym zależy na szybkim rozwiązaniu problemu, nie muszą czekać na kolejne szkolenie o danej tematyce. Mogą przyjść do PCN na śniadanie, a dokładniej na „Śniadanie z Festoolem”. Spotkania te odbywają się w czwartki w godzinach porannych. Rozpoczynają się szkoleniem podstawowym. Następnie osoba dyżurująca – pracownik Festool lub JR-Tech-u – odpowiada na pytania użytkowników i proponuje rozwiązania problemów. Czwartkowe spotkania są również, podobnie jak szkolenia, świetną okazją, aby wymieniać doświadczenia i poszukiwać rozwiązań ułatwiających codzienną pracę. A wszystko to przy aromacie pysznej kawy i pożywnego śniadania.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments