Szczypce uniwersalne KNIPEX 08 22 145 z ostro zakończonymi szczękami

Na targach Eisenwarenmesse KNIPEX zaprezentował wiele ciekawych nowości, a wśród nich szczypce uniwersalne 08 22 145 z ostro zakończonymi szczękami.

Szczypce KNIPEX 08 22 145 są to narzędzia, których podczas pracy nie chcemy wypuścić z dłoni. Zaprojektowano je do codziennego użytku. Można nimi chwytać, trzymać, ciągnąć i giąć elementy o różnych kształtach, jak też przecinać kable, druty, płaskie przedmioty, itd. Możemy nimi np. wyciągać gwoździe ze ściany czy elementów drewnianych, chwytać 6-kątne nakrętki, ciąć średnio twarde i twarde druty stalowe, mocować śruby, regulować wysokość zmywarek czy naprężenie linek

hamulców rowerowych, wyciągać sworznie z klamek drzwi, prostować lub zaginać stalowe zawleczki itd. Szczypce KNIPEX 08 22 145 są więc narzędziami prawdziwie uniwersalnymi o niezliczonej liczbie zastosowań. Mają nie tylko solidnie wykonanie i wysoką trwałość, można też nimi podczas cięcia aplikować spore siły dzięki dużemu przełożeniu ich dźwigni oraz bezpiecznie i mocno trzymać różnorodne elementy.

Niezliczona liczba zastosowań szczypiec KNIPEX 08 22 145 wynika z ich kompaktowego kształtu, wąskiej i zaostrzonej główki, która daje bardzo dobry dostęp do chwytanych przedmiotów, jak też z wypukłego konturu asymetrycznie ząbkowanych powierzchni chwytnych szczęk i wykonanych w nich frezowanych wcięć. Operacje trzymania i ciągnięcia, powtarzane w niezliczonych zastosowaniach tych narzędzi, są więc dzięki temu łatwe do wykonania. Duża żywotność prezentowanych szczypiec jest konsekwencją wykonania ich z wysokiej jakości stali narzędziowej kutej i hartowanej olejowo. Mają długość 145 mm, wagę od 116 do 154 g i są polerowane, chromowane lub fosforowane. Ich rękojeści wykonane są z tworzywa sztucznego jedno- lub wielokomponentowego albo izolowane (VDE, dla elektryków).
 
Reasumując, szczypce KNIPEX 08 22 145 to narzędzia, które mogą stać się ważną częścią naszej codziennej historii życia zawodowego i domowego. Doskonale sprawdzą się w warsztacie samochodowym i mechanicznym, na budowie i w serwisie oraz podczas wykonywania prac domowych.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar