SZCZYPCE UNIWERSALNE KNIPEX 08 22 145 Z OSTRO ZAKOŃCZONYMI SZCZĘKAMI

Szczypce uniwersalne KNIPEX 08 22 145 to narzędzia zaprojektowane do codziennego użytku. Pracuje się nimi bardzo wygodnie i przyjemnie oraz nie chce wypuścić z dłoni.

 

Szczypcami uniwersalnymi KNIPEX 08 22 145 można chwytać, trzymać, ciągnąć i giąć elementy o różnych kształtach, jak też przecinać kable, druty, płaskie przedmioty itd. Możemy nimi np. wyciągać gwoździe ze ściany czy elementów drewnianych, chwytać 6-kątne nakrętki, ciąć średnio twarde i twarde druty stalowe, mocować śruby, regulować wysokość zmywarek czy naprężanie linek hamulców rowerowych, wyciągać sworznie z klamek drzwi, prostować lub zaginać stalowe zawleczki itd. Szczypce KNIPEX 08 22 145 są więc narzędziami prawdziwie uniwersalnymi o

niezliczonej liczbie zastosowań. Mają nie tylko solidnie wykonanie i dużą trwałość, ale odznaczają się także wysoką efektywnością pracy. Można nimi bowiem podczas cięcia aplikować duże siły dzięki wielokrotnemu przełożeniu ich dźwigni oraz bezpiecznie i mocno trzymać różnorodne elementy.

PS__3542.tif

Niezliczona liczba zastosowań szczypiec KNIPEX 08 22 145 wynika z ich kompaktowego kształtu, wąskiej i zaostrzonej główki, która operatorowi daje bardzo dobry dostęp do chwytanych przedmiotów, jak też z wypukłego konturu asymetrycznie ząbkowanych powierzchni chwytnych szczęk i wykonanych w nich frezowanych wcięć. Operacje trzymania i ciągnięcia, powtarzane w niezliczonych zastosowaniach tych narzędzi, są więc dzięki temu łatwe do wykonania. Duża żywotność prezentowanych szczypiec jest konsekwencją wykonania ich z wysokiej jakości stali narzędziowej, kutej i hartowanej olejowo. Mają one długość 145 mm oraz wagę od 116 do 154 g. Ich powierzchnię wypolerowano, pochromowano lub fosforowano. Rękojeści wykonano z tworzywa sztucznego jedno- lub wielokomponentowego. Zaś dla elektryków przeznaczono wersję z rękojeściami izolowanymi (VDE).

0822145T-00-1

W tym roku KNIPEX zaproponował także szczypce uniwersalne z systemem zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Oznaczono je jako KNIPEX 08 22 145 T. Przypomnijmy, podstawowym elementem tego systemu jest uchwyt wykonany z tworzywa sztucznego i połączony z wielokomponentową rękojeścią narzędzia metodą zgrzewania. W uchwycie zamocowano zamknięte oczko z mocnego niklowanego drutu stalowego. Ponieważ uchwyt został wykonany na wewnętrznej stronie rękojeści szczypiec, w żaden sposób nie utrudnia pracy nimi. Do tej części dołącza się uchwyty paskowe, długą elastyczną linkę oraz lekkie śrubowe karabińczyki wykonane z aluminium. Dają one możliwość wykorzystania licznych kombinacji połączeń kombinerek z punktem ich pewnego mocowania na pasie czy ubraniu roboczym. Użytkownik może więc system ten skonfigurować w sposób najbardziej wygodny dla siebie. Ponieważ linkę i uchwyty paskowe wykonano z materiału tekstylnego, nie przewodzą one prądu i są bezpieczne podczas prac przy instalacjach czy sieciach elektrycznych.

Knipex_08 22 145_405.tif

0822145-00-F-A-14

Reasumując, szczypce KNIPEX 08 22 145 i KNIPEX 08 22 145 T to narzędzia, które mogą stać się ważną częścią naszego codziennego życia zawodowego i domowego. Doskonale sprawdzą się w warsztacie samochodowym i mechanicznym, na budowie i w serwisie oraz podczas wykonywania prac domowych.

opr. LP (mat. Knipex)

0822145-00-F-A-22

 

0822145-00-F-A-09

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments