Szczypce tnące boczne Knipex 14 z ostrzem do ściągania izolacji

Knipex jako znany na świecie specjalista w produkcji profesjonalnych szczypiec, stale tworzy nowe  narzędzia i udoskonala już istniejące. Jedną z wielu nowości 2013 roku są zmodyfikowane szczypce tnące boczne Knipex 14 z ostrzem do ściągania izolacji.

 

 

Jest to narzędzie odpowiednie do cięcia zarówno miękkiego, jak i twardego drutu, a jednocześnie wyposażone w precyzyjne ostrza do usuwania izolacji. Dzięki temu mie ma potrzeby używania dwóch różnych narzędzi, wystarczą szczypce Knipex 14, za pomocą których można wykonać dwa zadania. Szczypce boczne należą do najbardziej popularnych tego typu narzędzi i swoje

miejsce powinny znaleźć w każdym zestawie dla elektryków.
Knipex 14 zostały wykonane z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej. Mają precyzyjne ostrza do usuwania izolacji z przewodów o przekroju 1,5 i 2,5 mm2 i umożliwiają wygodne cięcie kabli NYM o przekroju do 5 x 2,5 mm2. W szczypcach zastosowano zoptymalizowane przełożenie zwiększające wydajność cięcia o 25%. Długie końcówki ich ostrzy doskonale nadają się do dokładnego cięcia w trudno dostępnych miejscach. Ostrza prezentowanych narzędzi zahartowano indukcyjnie do twardości ok. 60HRC.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments