SZCZYPCE SPAWALNICZE OD HÖGERT TECHNIK

Marka narzędzi ręcznych Högert Technik rozszerzyła swój asortyment o nowe specjalistyczne szczypce spawalnicze. Wzbogaciły one kategorię narzędzi budowlanych, która aktualnie składa się z blisko 150 indeksów. Szczypce spawalnicze są niezbędnym osprzętem przy wykonywaniu czynności pomocniczych przy spawaniu.

 

W ofercie pojawiły się szczypce w trzech różnych wariantach: typu „W” (HT1P385), „C” (HT1P386) oraz płaskiego (HT1P387). Wszystkie rodzaje szczypiec mają niklowaną powierzchnię antykorozyjną oraz blokadę typu europejskiego, z dźwignią do szybkiego zwalniania zacisku szczęk. Ich długość wynosi 230 mm/9” (HT1P385), 280 mm/11” (HT1P386) i 240 mm/10” (HT1P387). Szczypce typu „W” przeznaczone są do trzymania materiału podczas spawania, wiercenia czy nitowania. Wyposażono je w

regulację śrubową rozwarcia szczęk do 35 mm. Do mocowania spawanych profili przeznaczone są szczypce HT1P386. Wyposażono je w samonastawne noski, które dopasowują się do kształtu zaciskanego elementu. Tak samo jak szczypce HT1P385 mają regulację śrubową rozwarcia szczęk (do 60 mm) i siły zacisku. Ostatnie z prezentowanych narzędzi – szczypce płaskie HT1P387 – przeznaczone są nie tylko do prac spawalniczych, ale również montażowych, gdzie stosowane są do stabilizacji łączonych elementów. Mają mocne, płaskie szczęki o szerokości 100 mm i regulację śrubową. Zakres rozwarcia ich szczęk wynosi 30 mm. Szczypce spawalnicze Högert Technik dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki na terenie całego kraju od lutego bieżącego roku. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com.

opr. HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments