Szczypce Knipex X-CUT

Szczypce dzięki modyfikacji mechanizmu dźwigni mają o 20% większe przełożenie, a ich szczęki dostosowane są do cięcia drutów (do 4,8 mm) oraz małych drucików.

 

Szczypce Knipex X-CUT mogą być użyte do cięcia zarówno drucików (o średnicy stanowiącej ułamek milimetra), drutów (miękkich –  do 4,8 mm, średnio twardych – 3,8 mm, twardych – 2,7 mm), jak i przewodów z izolacją wielowarstwową (do 12 mm) oraz twardego drutu fortepianowego (2,2 mm). W ich ostrzach wykonano laserem nacięcia uniemożliwiające przesuwanie się okrągłych kabli czy drutów podczas cięcia.

W Knipex X-CUT zastosowano złącze wsuwkowe, podwójnie prowadzone i doskonale nadające

się do długotrwałych prac z dużymi obciążeniami. Zoptymalizowano też kąt ostrza i przełożenie dźwigni, korelując te dwa parametry z punktem obrotu przesuniętym w bok. Daje to wysoką wydajność cięcia przy minimalnym nakładzie siły. Szczypce wymagają użycia o 20% siły mniej w porównaniu z obcinakami bocznymi o zwiększonym przełożeniu mającymi tę samą długość. Duży zakres rozwarcia szczęk Knipex X-CUT umożliwia cięcie kabli o większej średnicy.

Knipex X-CUT mają uniwersalne zastosowanie: prace montażowe, naprawy i produkcja. Narzędzia wykonano ze stali chromowo-wanadowej o dużej wytrzymałości, kutej i hartowanej olejowo.

 

W ostrzach wykonano laserem nacięcia uniemożliwiające                          Knipex X-CUT zastępują szczypce o 20% większe

przesuwanie się okrągłych kabli czy drutów podczas cięcia

 

Knipex X-CUT mogą być użyte do cięcia zarówno drucików, drutów, przewodów z izolacją wielowarstwową, jak i twardego drutu fortepianowego

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar