SZCZYPCE KNIPEX STRIX DO USUWANIA IZOLACJI Z NOŻYCAMI DO KABLI

Knipex StriX to narzędzie łączące funkcjonalność dwóch różnych rodzajów szczypiec przeznaczonych do cięcia przewodów elektrycznych i zdejmowania z nich izolacji. Zaprojektowano je do szybkiej obróbki jedno- i wielożyłowych przewodów wykorzystywanych w niskonapięciowych instalacjach domów, mieszkań, budynków, biur itp.

1362180-00-3

Opracowując szczypce StriX, Knipex połączył w konstrukcji ich części roboczej tradycyjne, regulowane śrubowo czołowe szczypce przeznaczone do odizolowania przewodów z obcinakami do kabli miedzianych i aluminiowych, które wyposażane są w ostre i odpowiednio wyprofilowane szczęki. Dokonał tego przez prosty zabieg dodania ostrzy przeznaczonych

do cięcia kabli do czołowych szczęk służących do ściągania izolacji z przewodów. W ten sposób powstały 2-funkcyjne szczypce, które zastępują dwa rodzaje tych narzędzi różniących się budową i zastosowaniem. Inaczej mówiąc – szczypce przeznaczone do ściągania izolacji i szczypce do cięcia przewodów. Na tym jednak nie koniec innowacji zawartych w szczypcach Knipex StriX. Ich szczęki służące do odizolowania mają znaczniki długości przypominające kształtem stopnie schodów. Umożliwia to dokładne usuwanie izolacji z przewodów na odcinkach o typowych długościach 11 i 16 mm. Znaczniki pomagają więc w pracy i przyspieszają ją, gdyż instalatorzy nie muszą oceniać wzrokowo długości odizolowywanych odcinków kabli.
Szczypce Knipex StriX przeznaczone są do cięcia i odizolowania miedzianych i aluminiowych przewodów jedno-, wielo- i cienkożyłowych z izolacją z tworzywa sztucznego lub gumy. Możemy nimi ciąć tego typu kable o średnicy do 15 mm (5 x 2,5 mm²) bez deformowania ich krawędzi i odizolowywać ich przewody o maksymalnej średnicy 5 mm lub o przekroju 10 mm². Rozstaw szczęk czołowych, tak jak w tradycyjnych szczypcach do usuwania izolacji, dostosowujemy do średnicy przewodu, regulując go za pomocą śruby oporowej i nakrętki kontrującej.

13 62 180_415

Narzędzia mają zwartą konstrukcję, która ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach, i złącze skręcane, które zapewnia precyzyjny ruch szczęk bez luzu. Szczypce Knipex StriX wykonano ze specjalnej stali narzędziowej wysokiej jakości, kutej, hartowanej wielostopniowo olejowo. Zaś ich ostrza służące do cięcia zostały precyzyjnie wyszlifowane i zahartowane indukcyjnie.

1366180T-00-3

Dostępne są trzy wykonania szczypiec Knipex StriX oznaczone jako 13 62 180, 13 66 180 i 13 66 180 T. Pierwsze z nich jest fosforanowane na czarno i ma główkę polerowaną oraz rękojeści z wielokomponentowymi nasadkami. Drugie to wersja chromowana z rękojeściami izolowanymi zgodnie z normami VDE i wielokomponentowymi nasadkami. Trzecie wykonanie to wersja druga doposażona dodatkowo w zaczep izolowany służący do zamocowania zabezpieczenia przed upadkiem narzędzia z wysokości w trakcie pracy. Prezentowane szczypce Knipex StriX mają długość 180 mm i wagę 210 g (model 13 66 180 T – 212 g).

pins

1362180-01-F-02

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar