MENUMENU
MENUMENU

Szczypce KNIPEX do obejm z uchem

Obejmy z uszami stosuje się w wielu dziedzinach gospodarki do łączenia przewodów paliwowych, gazowych, sprężonego powietrza, układów chłodzenia silników itp. Ich mocowanie musi być pewne i łatwe dla montażystów oraz serwisantów, aby nie dochodziło do rozszczelnienia instalacji czy układów maszyn. Dlatego Knipex zaoferował specjalne szczypce do obejm z uchem oznaczone jako 10 98 1220 i 10 99 1220.
Szwajcarska firma Oetiker, która jest wynalazcą i producentem obejm z uszami służących do łączenia różnego rodzaju przewodów, bardzo wiele uwagi w swoich materiałach informacyjnych poświęca prawidłowemu zamocowaniu tych elementów. Jej zdaniem użycie odpowiedniego narzędzia jest

tego podstawowym warunkiem. Dlatego niemiecka firma Knipex opracowała dwa modele specjalistycznych szczypiec przeznaczonych do mocowania takich obejm. Mają one uniwersalne zastosowanie, co oznacza, że można zaciskać nimi uszy obejm używanych przy osłonach gumowych przegubów, przewodach układu chłodzącego i paliwowego, w systemach sprężonego powietrza oraz kompresorach itp.
 
Konstrukcja prezentowanych szczypiec Knipex oparta jest na budowie klasycznych obcęgów. Gdy się jednak dokładnie przyjrzymy tym narzędziom, zauważymy, że mają one znacznie smuklejszą główkę, aby można było pracować nimi w trudno dostępnych miejscach. Szczęki tych narzędzi skonstruowano tak, aby nie powodowały uszkodzeń uszu obejm. Szczypce 10 98 1220 mają wyłącznie szczęki czołowe, zaś 10 99 1220 – czołowe i boczne powierzchnie zgniatające.Szczypce KNIPEX do obejm z uchem wykonano ze specjalnej stali narzędziowej, kutej i hartowanej olejowo. Mają one wykończenie fosforanowane (czarne), a ich rękojeści są powlekane tworzywem sztucznym. Szczypce do obejm z uszami, podobnie jak wszystkie narzędzia produkcji Knipex, odznaczają się wysoką jakością wykonania i trwałością.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar

Zwijana miara od Milwaukee

Mimo pojawiających się coraz częściej nowoczesnych laserowych dalmierzy, miary zwijane nadal są nieodłącznym narzędziem pomiarowym budowlańców i monterów. W niektórych zastosowaniach są wręcz niezastąpione. Taśmie zwijanej wyprodukowanej przez amerykańską firmę Milwaukee mieliśmy okazję bliżej się przyjrzeć.

Krótkie miary przeznaczone do wykonywania pomiarów nie przekraczają długości 10 m. Taśma zwijana Milwaukee o symbolu 48-22-5308 ma długość 8 metrów. W ofercie firmy znajduje się jeszcze taśma pięciometrowa. Jak większość taśm również i ten model ma specjalny profil. Taki kształt zapewnia większy wysięg bez podparcia. Przy szerokości taśmy 27 mm bez większego problemu osiąga się w poziomie bez podparcia

wysięg o długości aż 2,7 m. Stalowa taśma Milwaukee jest pokryta obustronnie nylonowym poszyciem. Zwiększa ono wytrzymałość taśmy, skutecznie chroniąc ją przed kurzem, pyłem i wilgocią. Jednocześnie nylonowe pokrycie chroni podziałkę taśmy przed wytarciem. W przypadku tej taśmy specjalna przeciwodblaskowa powłoka umożliwia odczyt mierzonych wartości nawet w pełnym słońcu. Skala pomiarowa jest naniesiona dwustronnie. Czcionka z jednej strony jest umieszczona poziomo, z drugiej pionowo. Takie rozwiązanie z pewnością przyczynia się do wygodniejszego odczytywania pomiarów. Dodatkowo na jednej z powierzchni umieszczono fragment skali architektonicznej. Ułatwia to znacznie czytanie rysunków budowlanych. Skala w podziałce 1:20 jest naniesiona czcionką cienką, natomiast skala w podziałce 1:50 – czcionką pogrubioną. Podziałki na taśmie są wykonane w II klasie dokładności. Dla ułatwienia dokonywania pomiarów elementów metalowych, taśma została wyposażona w dwa magnesy umieszczone na jej początku. Jeden pozwala na przyczepienie taśmy od frontu mierzonego elementu, a drugi zapobiega zsuwaniu się taśmy z mierzonych elementów metalowych (rury, kątowniki, ceowniki itp.).


Taśma jest umieszczona w solidnym korpusie wykonanym z twardego tworzywa sztucznego, z dużymi powierzchniami pokrytymi elastycznymi elementami gumowymi. Te gumowe elementy z jednej strony podwyższają trwałość przymiaru, a z drugiej poprawiają komfort pracy podczas mierzenia. Konstruktor taśmy zadbał również o bezpieczeństwo pracy osoby dokonującej pomiary. Korpus jest wyposażony w specjalny metalowy element, którego zadaniem jest ochrona palców pracownika podczas zwijania taśmy. Na korpusie znajduje się również zaczep do paska, ułatwiający zaczepienie taśmy bez uszkadzania odzieży. Taśma Miwaukee jest z pewnością wyrobem profesjonalnym, który sprawdzi się w trudnych warunkach na budowach i w innych zastosowaniach.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu