Szczypce-klucz Knipex XL – jedno narzędzie, wiele zastosowań

Szczypce-klucze firmy Knipex to wyróżniająca się na rynku grupa narzędzi montażowo-serwisowych. Za sprawą specjalnej konstrukcji szczęk przykręcają, zaciskają, zaginają i przytrzymują elementy bez ryzyka ich uszkodzenia. Rodzina tych produktów została właśnie uzupełniona o szczypce-klucz XL model 86 03 400 o długości 400 mm i zakresie szczęk do 85 mm.

 

 

Nowy model XL przeznaczony jest do prac montażowych i serwisowych przy instalacjach wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, naprawach mechanicznych sprzętu rolniczego, budowlanego oraz w przemyśle motoryzacyjnym przy naprawie ciężarówek. Dzięki połączeniu kilku funkcji

szczypce-klucz Knipex skutecznie zastępują wieloczęściowy zestaw kluczy metrycznych i calowych. Połączono tu najbardziej przydatne cechy tradycyjnych szczypiec do rur z zestawem kluczy płasko-oczkowych. Dzięki temu narzędzie wykorzystać możemy do całego spektrum zastosowań zarówno w motoryzacji, jak i mechanice, ale też w instalatorstwie (elementy złączne, demontaż śrubunków).

 

 

Szczypce-klucz zawdzięczają swoją uniwersalność, po pierwsze, dzięki szerokiej i płynnej regulacji. Opatentowany mechanizm rozwarcia szczęk pozwala na szybkie i proste przestawianie ich rozstawu za pośrednictwem jednego przycisku, nawet bezpośrednio na chwytanym przedmiocie. 14 pozycji ustawienia złącza umożliwia bezstopniowe zaciskanie przedmiotów o różnych rozmiarach. Dzięki niezawodnej blokadzie sworznia niemożliwe jest przypadkowe przestawienie się zaciśniętych szczęk. Po drugie, gładkie szczęki, które pozostają cały czas równoległe, zaciskają się pewnie i z dużą siłą. Są one wyjątkowo delikatne, ponieważ w narzędziu nie występują luzy, które mogłyby zniszczyć powierzchnię zaciskanego elementu (np. części armatury są wrażliwe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia). W tradycyjnych szczypcach musimy je zabezpieczać dodatkowym elementem. Po trzecie, dzięki dużej sile nacisku szczęk. Kilkukrotne przełożenie dźwigni oznacza, że jeden kilogram siły przyłożony na rękojeści szczypco-klucza skutkuje 10 kg nacisku na szczękę. Dlatego chwytanie dużych śrub czy narzędzi nie sprawia użytkownikowi żadnych problemów. Uchwyt jest pewny, a praca wygodna. Po czwarte, dzięki możliwości szybkiego pokręcania, montowania. Przy odrobinie praktyki możemy pracować szczypco-kluczem jak tradycyjną grzechotką. Przytrzymując jedynie palcem dolną część, a naciskając górną, możemy prowadzić narzędzie szybko i wygodnie. W odróżnieniu od typowego klucza nie trzeba ich zdejmować z obrabianego przedmiotu, aby przekręcić ponownie. Efekt – błyskawiczny montaż.

 

 

W zależności od wielkości szczypco-klucza (występuje w 5 rozmiarach) można nim chwytać, zaciskać, przytrzymywać, zaginać i przykręcać elementy, zarówno w warsztacie, w domu czy ogrodzie. Ta uniwersalność narzędzia oraz jego solidna konstrukcja (stal elektryczna chromowo-wanadowa, kuta, hartowana olejowo) gwarantuje, że będziemy po niego sięgać do skrzynki przez kilka dobrych lat (zob. więc na www.agentools.pl).

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments