SZCZYPCE-KLUCZ KNIPEX 86 43 250 Z ODGIĘTYMI RĘKOJEŚCIAMI

Wiele lat temu Knipex opracował i opatentował szczypce-klucz – niezwykle funkcjonalne narzędzie łączące w sobie cechy klucza i szczypiec. W tym roku do rodziny tych narzędzi przybyły szczypce-klucz 86 43 250 z odgiętymi rękojeściami o 15°.

 

Przypomnijmy, szczypce-klucz Knipex to narzędzia mające szeroką i płynną regulację szczęk. Wyposażono je w opatentowany mechanizm rozwarcia. Pozwala to na szybkie i proste zmienianie rozstawu szczęk, w tym bezpośrednio na chwytanym przedmiocie. Służy do tego jeden przycisk. Mechanizm ten umożliwia bezstopniowe zaciskanie szczęk na przedmiotach o różnych rozmiarach (nie mogą przekraczać zakresu pracy danego modelu szczypiec-klucza). Zaś dzięki niezawodnej blokadzie sworznia niemożliwe jest przypadkowe przestawienie

się zaciśniętych szczęk.

 

Szczęki są gładkie (nie mają zębów czy ryflowań) i w całym zakresie swojego rozstawu równoległe do siebie. Tym głównie różnią się szczypce-klucz od klasycznych szczypiec zaciskowych. Charakterem swojej pracy bardziej przypominają więc klucz płaski.
Szczęki szczypiec-klucza mogą pracować bardzo delikatnie, ponieważ są gładkie i w narzędziach tych nie występują luzy, które mogłyby spowodować zniszczenie powierzchni zaciskanego elementu. Np. chromowanej armatury, która jest podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia powierzchniowe. Dlatego, używając tradycyjnych szczypiec, musimy ją zabezpieczać miękkim elementem pośredniczącym. To zaś z kolei utrudnia demontaż i montaż oraz wydłuża pracę.

8643250-8603250-00-F-01

Kolejną bardzo ważną cechą szczypiec-klucza jest bardzo duża siła nacisku szczęk. Mają one 10-krotne przełożenie dźwigni, co oznacza, że jeden kilogram siły aplikowany na rękojeści daje 10 kg nacisku szczęk. Dlatego chwytanie dużych i ciężkich przedmiotów nie sprawia nam żadnych problemów. Ich trzymanie jest pewne, zaś manipulowanie wygodne. Ale na tym nie koniec, mamy bowiem też możliwość szybkiego pokręcania. Przy odrobinie wprawy możemy pracować szczypcami-kluczem jak tradycyjną grzechotką. Przytrzymując jedynie palcem dolną część, a naciskając górną, prowadzimy narzędzie szybko i wygodnie. W odróżnieniu od typowego klucza płaskiego nie musimy ich zdejmować z obrabianego przedmiotu, aby ponownie obrócić. Dzięki temu szybko montujemy i demontujemy śruby i nakrętki.

8643250-00-2

Niedawno do rodziny szczypiec-klucza Knipex przybył model 86 43 250 z odgiętymi rękojeściami o 15°. Tak ukształtowane rękojeści dają więcej miejsca dla dłoni trzymającej narzędzie i zapewniają większą swobodę podczas chwytania i pokręcania przedmiotami, takimi jak śruby czy sworznie.

86 43 250_080

86 43 250_080

Nowy model Knipex 86 43 250 ma wszystkie cechy i zalety dotychczas produkowanych szczypiec-kluczy występujących w pięciu rozmiarach. Można więc nim chwytać, zaciskać, przytrzymywać, zaginać, przykręcać elementy itd. Ze względu na to, że szczypce-klucz Knipex zastępują wieloczęściowy zestaw kluczy metrycznych i calowych, nowy model 86 43 250 możemy stosować w zakładzie przemysłowym, warsztacie, serwisie mechanicznym, jak też podczas prac montażowych czy hydraulicznych itd. Będzie też bardzo przydatny w domu i ogrodzie. Tak szeroką uniwersalność Knipex 86 43 250 zawdzięcza innowacyjnej opatentowanej konstrukcji i bardzo solidnemu wykonaniu ze stali elektrycznej chromowo-wanadowej, kutej i hartowanejolejowo.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments