SZCZYPCE JUFISTO DO RUR

W katalogu narzędzi ręcznych Jufisto pojawiły się trzy nowe modele regulowanych szczypiec hydraulicznych do rur. Wykonane są ze stali chromowo-wanadowej oksydowanej na czarno i pokrytej powłoką antykorozyjną.

 

Szczęki nowych szczypiec Jufisto do rur są utwardzane w procesie obróbki cieplnej. Rękojeści tych narzędzi pokryto antypoślizgową okładziną PCV, przez co doskonale leżą w dłoni i zapewniają pewny chwyt. Niewielkich rozmiarów szczęki pozwalają stosować szczypce w najbardziej niedostępnych miejscach. Regulacja ich rozstawu odbywa się wygodnie za pomocą przycisku z blokadą sworznia, która zapobiega przypadkowemu przestawieniu. Szczęki mają klasyczną dla tego typu narzędzi konstrukcję samozaciskającą się na rurach i nakrętkach. Dzięki temu nie zsuwają się

z chwytanego przedmiotu i nie wymagają od użytkownika zastosowania dużej siły. Model Jufisto JU-SSZ-3025 przeznaczony jest do pracy z rurami o średnicach do 250 mm (regulacja rozstawu szczęk w zakresie 0–30 mm), Jufisto JU-SSZ-3030 poradzi sobie z kolei z rurami do 300 mm (0–40 mm), a Jufisto JU-SSZ-4025 pracuje też z rurami 250 mm, ale jego szczęki reguluje się w zakresie 10–32 mm.

Marek Pudło

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar