SZCZYPCE HÖGERT TECHNIK HT1P176 Z WYMIENNYMI MATRYCAMI

Do obróbki przewodów stosuje się różnego rodzaju końcówki, tulejki i złącza. Są wykonane z metali lub ich stopów dobrze lub bardzo dobrze przewodzących prąd. Marka Högert Technik opracowała innowacyjne szczypce HT1P176 przeznaczone do zaciskania zakończeń kablowych.

Hogert_Technik_HT1P176-2

Jeśli pracuje się na różnorodnych zakończeniach przewodów lub ich połączeniach, to zwykle używa się kilku par szczypiec, służących do zaciskania wielu typów końcówek czy tulei łączących. Jest to nieekonomiczne, gdyż narzędzia te nie są tanie. A także niewygodne podczas pracy, ponieważ musimy tracić czas na

wyszukiwanie odpowiednich szczypiec. Do tego jesteśmy zmuszeni przenosić lub przewozić wiele takich narzędzi, co jest niepraktyczne i obciąża naszą torbę z akcesoriami. Aby usprawnić obróbkę przewodów, marka Högert Technik opracowała szczypce HT1P176 z sześcioma wymiennymi matrycami. Każda z nich ma nieco inne zastosowanie. Matryca A przeznaczona jest do zagniatania końcówek oczkowych i widełkowych na przewodach o przekroju 0,5–6 mm2, A1 – tulejek na przewodach 0,5–10 mm2, A2 – końcówek asuwanych
0,5–6 mm2, A3 – końcówek oczkowych i widełkowych 0,1–1,5 mm2, A4 – tulejek kątowych (90°) 0,5–2,5 mm2, i A5 – wydłużonych końcówek oczkowych i nasuwanych izolowanych 0,5–6 mm2. Jak widać, zakres prac przy przewodach, które możemy wykonać szczypcami HT1P176, jest bardzo szeroki. Matryce montuje się w szczękach szczypiec przez ich wsunięcie. Ich pozycja jest blokowana przez prosty mechanizm kulkowo-sprężynowy. Dlatego, gdy chcemy zdemontować matryce, bez użycia siły wysuwamy je ze szczęk. Czynność ich wymiany jest prosta i łatwa do wykonania. Co więcej, trwa zaledwie kilka sekund. Wymienne matryce przechowywane są w niewielkich rozmiarów pudełku z tworzywa sztucznego, w którym dostarczane są razem ze szczypcami. Każda z nich ma swoje miejsce.

HT1P176

Omawiane szczypce Högert Technik HT1P176 wykonano z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Zastosowano w nich mechanizm zapadkowy, który gwarantuje precyzyjne wykonanie łączeń i powtarzalność zaciskania końcówek na przewodach. Narzędzie wyposażono w poręczną, wyprofilowaną rękojeść dwukomponentową, która umożliwia wygodny chwyt i łatwe operowanie.

Drukowanie

Podczas redakcyjnych testów szczypce Högert Technik HT1P176 sprawdziliśmy pod względem efektywności pracy i poręczności. Zaciskanie nimi na przewodach odbywa się praktycznie bez żadnego wysiłku. Jest to efekt zastosowania w mechanizmie testowanego narzędzia podwójnej dźwigni. Praca polega więc jedynie na wsunięciu odpowiedniej końcówki z przewodem i jego zaprasowaniu w matrycy, co wykonuje się bardzo szybko przez ściśnięcie dłonią rękojeści szczypiec. Po wykonaniu tej operacji następuje samoczynne rozwarcie szczęk, dzięki czemu możemy zaraz przystąpić do zamocowania następnej końcówki. Równie szybka i bezproblemowa jest wymiana matryc. Sprawdziliśmy, czynność ta zajęła nam 3 s.

Hogert_Technik_HT1P176-5

Reasumując, szczypcami Högert Technik HT1P176 z wymiennymi sześcioma matrycami szybko i sprawnie obrobimy zakończenia wielu rodzajów przewodów. Produkt przeznaczony jest do stosowania profesjonalnego. Mogą z niego korzystać elektronicy i elektrycy samochodowi, montażyści linii telekomunikacyjnych itd.

pins

Hogert_Technik_HT1P176-1

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar