Szczypce do prac elektroinstalacyjnych KNIPEX

Narzędzia te stworzono do zadań specjalnych. Umożliwiają chwytanie materiałów o płaskim i okrągłym przekroju, gięcie, gratowanie, cięcie i odizolowywanie przewodów oraz zagniatanie tulejek kablowych.

 

Szczypce do prac elektroinstalacyjnych Knipex są 6-funkcyne. Gładkie powierzchnie ich szczęk umożliwiają bezpieczne chwytanie pojedynczych żył kabli, zaś profilowane i kształtowe  – materiałów o płaskim i okrągłym przekroju. Krawędzie zewnętrzne szczęk umożliwiają obróbkę puszek podtynkowych i usuwanie zadziorów w otworach przepustowych. Narzędzia wyposażono w profile do ściągania izolacji z przewodów o przekroju 0,75-1,5 mm2 i 2,5 mm2, gniazdo zagniatające do tulejek kablowych 0,5-2,5 mm2, noże z

precyzyjnymi ostrzami oddzielnie hartowanymi indukcyjnie do cięcia kabli miedzianych i aluminiowych o przekroju do 5 x 2,5 mm2/ø 15 mm.

Narzędzia mają sprężynę rozwierającą szczęki, co ułatwia pracę podczas wykonywania dużej liczby cięć, a także prosty mechanizm ograniczający znacznie rozwarcie, dzięki któremu łatwiej pracować w miejscach trudno dostępnych. Złącze szczypiec jest skręcane i zapewnia precyzyjny ruch bez luzu. Narzędzia wykonano ze specjalnej stali narzędziowej, kutej i hartowanej olejowo. Dostępne są w wykonaniu chromowanym izolowanym (13 96 200) i czernionym nieizolowanym (13 82 200).

 

Czyste cięcie kabli i przewodów

 

Odizolowanie przewodów

 

Zagniatanie tulejek kablowych

 

Chwytanie i zaginanie kabli i przewodów

 

Gratowanie puszek

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments