SZCZYPCE CHWYTAJĄCE CZOŁOWE KNIPEX TWINGRIP

Szczypce chwytające czołowo KNIPEX TwinGrip to zupełnie nowe narzędzie. Powstało na skutek innowacyjnej modyfikacji konstrukcji szczypiec nastawnych.

Szczypce KNIPEX TwinGrip i ich konstrukcja

Szczypce są odpowiedzią na zapotrzebowanie mechaników i instalatorów. Skonstruowano je bowiem z myślą o mocnym, czołowym chwytaniu śrub i trzpieni gwintowanych wzdłuż ich osi. Dlatego szczęki tych narzędzi w stosunku do rękojeści nie są odgięte, tak jak to ma miejsce w szczypcach nastawnych. W szczypcach KNIPEX TwinGrip, podobnie jak w szczypcach nastawnych, zastosowano złącze wsuwkowe i niezawodny mechanizm rozwierania szczęk z wygodnym przyciskiem umożliwiającym 5-stopniową ich regulację, w tym bezpośrednio na chwytanym przedmiocie, a także zabezpieczającym je przed

niezamierzonym przestawieniem. Szczypcami KNIPEX TwinGrip możemy chwytać śruby, trzpienie, nakrętki czy innego rodzaju wąskie detale o rozmiarach 4-22 mm. Można też ich z powodzeniem użyć do chwytania bocznego.


Tak duży zakres pracy i jej wysoka skuteczność są możliwe także dzięki specjalnemu kształtowi ich szczęk. Są one 2-strefowe i mają przeciwstawne zęby, aby zapewnić maksymalnie skuteczny chwyt przy luzowaniu i dokręcaniu połączeń gwintowych oraz niewielką strefę obrotu ułatwiającą pracę w trudno dostępnych miejscach. Wykonano w nich także wzdłużnie ząbkowane wyprofilowanie „V” umożliwiające czołowe ich zaciskanie na walcowych elementach, np. na trzpieniach czy śrubach. Profilowane powierzchnie szczęk dzięki trzem punktom przyłożenia umożliwiają też pewne czołowe chwytanie płaskich elementów. Ponieważ szczypce mają duże przełożenie dźwigni, można nimi pewnie trzymać przedmioty, w tym także przednią częścią szczęk, a także użyć do chwytania, dokręcania i luzowania śrub ze zużytymi łbami czy uszkodzonym trzpieniem itp. Omawiane szczypce KNIPEX TwinGrip wyposażone są w zabezpieczenie przed przyciśnięciem palców zmniejszające ryzyko ich urazów.

Wykonanie szczypiec KNIPEX TwinGrip

Wyprodukowano je ze stali elektrycznej chromowo-wanadowej, kutej, hartowanej olejowo. Ich zęby zostały dodatkowo zahartowane indukcyjnie do ok. 61 HRC. Powierzchnia szczypiec jest fosforowana na czarno, główka szlifowania, zaś ich rękojeści pokryte antypoślizgowym tworzywem sztucznym (modele 82 01 200 i 82 01 200 SB) lub wielokomponentowymi osłonkami (82 02 200 i 82 02 200 SB). Mają one niewielkie wymiary – długość 200 mm i masę 270 g (82 01 200 i 82 01 200 SB) lub 280 g (82 02 200 i 82 02 200 SB) – i są bardzo smukłe. Można nimi więc skutecznie pracować w ograniczonych przestrzeniach czy trudno dostępnych miejscach.
Reasumując, KNIPEX TwinGrip to innowacyjne szczypce oferujące unikalne połączenie funkcji mocnego chwytania od czoła i z boku, wygodne w pracy i łatwe w obsłudze dzięki złączu wsuwkowemu z 5-stopniową regulacją za pomocą przycisku.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments