SZCZYPCE AUTOMATYCZNE DO USUWANIA IZOLACJI KNIPEX 12 741 80 SB

W bogatym portfolio narzędzi do ściągania izolacji firmy KNIPEX znalazły się automatyczne szczypce 12 741 80 SB. Umożliwiają one odizolowanie wielu rodzajów kabli wielożyłowych, w tym ekranowanych, stosowanych m.in. w sterujących instalacjach przemysłowych.

 

Korpus automatycznych szczypiec KNIPEX 12 741 80 SB wykonano z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym. Dzięki temu są one bardzo wytrzymałe, a przy tym lekkie (145 g) i poręczne. Wyposażono je w mechanizm służący do ściągania izolacji z wymiennymi nożami wykonanymi ze stali narzędziowej hartowanej olejowo. Mechanizm ten automatycznie dopasowuje się do średnicy kabli, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia przewodów wewnętrznych lub ich oplotu. Nie wymaga on

regulacji i pozwala na ściąganie izolacji na znacznej długości obrabianych przewodów. Na jednej ze szczęk prezentowanych szczypiec wykonano oznaczenia długości ściąganej izolacji: 15, 18 i 20 mm, co ułatwia i przyspiesza pracę.

 

 

Prezentowane szczypce automatyczne do usuwania izolacji KNIPEX 12 741 80 SB przeznaczone są do odizolowania wielu rodzajów przewodów: z izolacją PVC lub PUR (poliuretanową), wielożyłowych przewodów sterujących łączących czujniki i elementy wykonawcze (np. siłowniki) mających izolację PUR odporną na działanie olejów, kabli ekranowanych i nieekranowanych posiadających elastyczną izolację elastomerową (TPE-U), czujnikowych bezhalogenowych z izolacją PUR, przewodów w izolacji gumowej (np. H05) itp.

 

 

Reasumując, automatyczne szczypce do ściągania izolacji KNIPEX 12 741 80 SB opracowano dla firm zajmujących się utrzymaniem ruchu i montażem maszyn oraz urządzeń w zakładach przemysłowych. Dzięki zaawansowanej ergonomii i smukłemu kształtowi umożliwiają efektywną i niemęczącą pracę, w tym też odizolowanie kabli w miejscach o utrudnionym dostępie.

pins

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments