SYSTEMOWE GRABIENIE Z MARKĄ PROLINE

Trawnik jest ważnym elementem każdego ogrodu. Jesienią starannie nawożona, podlewana i koszona trawa zostaje przykryta warstwą spadających liści. Nieusunięte mogą stać się groźną pożywką dla mchów, dlatego warto się ich pozbyć, nim nastanie zima.

 

Kiedy je wygrabimy, dostarczymy podłożu więcej światła, wody i powietrza. Jeżeli nie zapomnimy o zielonym dywanie jesienią, odpłaci nam się pięknym wyglądem w kolejnym sezonie. Aby sezonowe sprzątanie liści, gałązek i suchej trawy należało do jednych z przyjemniejszych zajęć, polska marka PROLINE rozszerzyła swoją ofertę narzędzi do pielęgnacji ogrodu o cztery rodzaje grabi oraz dwa typy trzonków do ich łatwego mocowania. Rozwiązanie to za pomocą szybkiego i

łatwego w obsłudze systemu łączenia pozwala dostosować odpowiednią końcówkę do wykonywanej czynności.

grabie proline 14311 14313 clik1

Sercem – podstawą systemu – są trzonki. Proline proponuje dwa ich rodzaje: trzonek aluminiowy (14312) oraz jego tradycyjny drewniany odpowiednik wykonany z drewna sosnowego (14311). Oba rozwiązania mogą być przechowywane w altanach ogrodowych i innych nieogrzewanych pomieszczeniach gospodarczych, są bowiem odporne na korozję. Trzonki mają taką samą średnicę, zbliżoną wagę, różnią się jedynie długością – drewniany jest o 10 cm krótszy od aluminiowego. Długości zostały tak dobrane, aby zwiększyć wygodę pracy. Wykorzystany „System CLICK” jest rozwiązaniem niezawodnym i trwałym. Sam proces wymiany głowicy roboczej jest intuicyjny. Poprzez naciśnięcie palcem zwalniamy blokadę i zdejmujemy grabie. W ich miejsce po prostu wsuwamy inną potrzebną w tym momencie głowicę – blokada po znalezieniu się w wyznaczonym miejscu zatrzaskuje się, a my słyszymy charakterystyczny „klik” i narzędzie jest gotowe do użycia.

grabie proline 14311 14313

Obecnie w skład systemu wchodzą cztery rodzaje grabi. Są to najczęściej wykorzystywane modele, które pozwalają sprzątać skoszoną trawę, liście oraz gałązki. Głowice wykonano z wysokiej klasy tworzywa sztucznego. Charakteryzują się, z jednej strony, dużym stopniem wytrzymałości, a z drugiej – znakomitą elastycznością. Dzięki temu problem łamiących się zębów, znany z najtańszych dostępnych na rynku rozwiązań, został wyeliminowany. Wysoką jakość tworzywa dosłownie czuć w dłoniach. Wystarczy wziąć wybraną głowicę do ręki, aby doświadczyć znakomitej elastyczności i jednocześnie sztywności konstrukcji. W przypadku grabi uniwersalnych (14316) zęby są sztywne, a głowice przeznaczone do liści charakteryzują się sprężystością najbardziej odpowiednią do głównego zastosowania. Najbardziej elastyczne pazurki mamy w modelu 14313 (szerokość jednego zęba to 10 mm),
nieco mniej w grabiach małych (14315), a najsztywniejsze w końcówce (14314). Ta ostatnia głowica będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w czasie wiosennego grabienia np. liści dębowych. Pozwoli sprawnie wygrabić ich pozostałość z kępek trawy oraz bezpośrednio spod krzewów iglastych. Podkreślić należy, że we wszystkich modelach grabi PROLINE pazurki z biegiem czasu nie odkształcają się, a w czasie pracy pod wpływem sprężystości wracają na swoje miejsce.

grabie proline 14311

System wymiennych głowic roboczych to propozycja godna rozważenia przez wszystkich, którzy chcą posiadać szeroką gamę narzędzi do pielęgnacji ogrodu, a dysponują ograniczonym miejscem do przechowywania. Głowice oddzielone od trzonka zajmują niewiele miejsca i można je przechowywać na jednym haku. Korzystne jest również to, że mając trzonek, można posiadane grabie w dowolnym czasie uzupełnić o kolejną głowicę. Takie rozwiązanie jest lepsze, ponieważ nie musimy już płacić za trzonek. Na pewno dużym atutem grabi PROLINE „System CLICK” jest ich umiarkowana cena. Odczuwalnie niższa od cen rozwiązań oferowanych przez marki ogrodnicze klasy premium. Jakość i estetyka wykonania, a co za tym jakość narzędzi, jest na bardzo wysokim poziomie i zapewnia wysoki komfort pracy.).

J.Ch. (Profix)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar